Dropbox şifre yönetimi uygulamasını ve yeni özelliklerini duyurdu

google news abone ol

Dropbox’ın şifre yönetimi uygulamasının beta sürümü kısa süre önce Google Play’de görülmüştü. Dropbox Passwords adını taşıyan uygulama, beta etiketiyle de olsa, sonunda resmiyet kazandı.

Geçtiğimiz yıl satın aldığı Valt’un teknolojisinden yararlanan Dropbox, kullanıcılarına şifrelerini saklayabilecekleri ve cihazlar arasında eş zamanlayabilecekleri bir uygulama sunuyor. Bu uygulamaya girişleri uçtan uca şifrelemeyle koruyan Dropbox, ana şifre ihtiyacını ortadan kaldırdığının da altını çiziyor.

Dropbox Passwords’ün beta sürümünü kullanabilmek için Dropbox Plus abonesi olmak gerekiyor. İlk etapta iOS ve Android üzerinde kullanıcılarla buluşacak olan servisin Mac ve Windows uygulamaları için çalışmalar devam ediyor.

Dropbox şifre yönetimi uygulamasını ve yeni özelliklerini duyurduDropbox’ın duyurduğu bir diğer yenilik ise kişisel belgeler için yeni bir bulut depolama seçeneği oldu. Vault adını taşıyan bu servis, hassas belgelere ekstra koruma sağlarken kullanıcıların bu belgeleri görüntülemesini de kolaylaştırıyor. Kullanıcılar diledikleri takdirde seçtikleri aile üyelerinin veya arkadaşlarının acil durumlarda Vault içinde saklanan belgelere ulaşmasını da mümkün kılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nothing'in kurucusundan şirketin yeni telefonu için açıklama geldi

Dropbox tarafından verilen bilgiye göre, Vault’ta saklanan belgeler altı haneli bir PIN koduyla korunuyor. Buna ek olarak; yükleme, indirme ve depolama sırasında da şifreleme yapılıyor. Vault’tan yararlanabilmek için de Dropbox Plus abonesi olmak gerekiyor.

Dropbox şifre yönetimi uygulamasını ve yeni özelliklerini duyurduDropbox Passwords ve Vault ile beraber Dropbox Plus için hazırladığı aile planını da duyurdu. Bu plan sayesinde altı farklı hesap Dropbox Plus aboneliğinin getirdiği imkanlardan yararlanabilecek. Aile planının fiyatı konusunda şimdilik bilgi verilmezken, bu özelliğin yıl içinde tüm Dropbox kullanıcılarına açılacağı belirtildi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google “konular” ile arama terimlerinize yeni kelimeler öneriyor

Google, arama sonuçlarınızı filtrelemenize yardımcı olmak amacıyla arama çubuğunun altına önerilen anahtar kelimeleri eklemeye başlayacak. Şirketin salı günü yayınladığı blog yazısına göre, bu özelliği...

Apple App Store politikalarını güncelleyerek yeni fiyat noktaları belirledi

Sadece birkaç gün önce Elon Musk, Apple'ın App Store politikalarını hedef alırken onu siyasi ve kültürel savaşın hedefine sürüklemiş ve mağazanın bu kadar çok...

Chrome @ işaretiyle adres çubuğunda kapsamlı aramaya izin veriyor

Chrome bundan böyle adres çubuğuna eklenecek basit bir "@" işaretiyle tüm tarayıcı sekmesi karmaşasında hızlıca gezinmeye imkan sağlıyor. Masaüstü bilgisayarlar için çıkan en yeni...

Microsoft’tan Nintendo’ya 10 yıllık Call of Duty sözü

Microsoft Call of Duty oyunlarını Nintendo konsollarına getirme ve daha sonra da 10 yıl boyunca destekleme sözü verdi. Bu söz, yazılım devinin Activision Blizzard'ı...

ÖNE ÇIKANLAR