Dropbox halka arz için başvurusunu yaptı

google news abone ol

dropbox halka arzSpotify’ın 2017’nin son haftasında sessiz sedasız gerçekleştirdiği halka arz başvurusu, yeni yılın ilk haftasında ortaya çıkmıştı. Ancak Spotify bu konuda yalnız değil. Bloomberg’in haberine göre, başka bir şirket daha kısa süre içinde borsada işlem görmeye hazırlanıyor. Depolama servisi Dropbox halka arz başvurusunu ABD’deki yetkili mercilere sundu.

Dropbox’ın borsaya açılması birkaç yıldır gündemde olsa da, son zamanlarda bu konudaki haberler azalmıştı. Şirkete daha önce 10 milyar dolar değer biçilmişti. Halka arz başvurusu da bu değerlemenin değişmediğini gösteriyor.

Bloomberg’in haberinde, Dropbox’ın halka açılma sürecini yatırım bankaları JPMorgan Chase ve Goldman Sachs yürütüyor. Diğer bankaların da sürece katkı sağlayacağı belirtiliyor.

Dropbox halka arz sürecini 2018’in ilk yarısında tamamlamayı planlıyor

Habere göre, Dropbox halka arz sürecini 2018’in ilk yarısı itibarıyla tamamlamayı planlıyor. Borsaya açılmanın şirketlere her zaman fayda sağlamadığı Snapchat örneğiyle net biçimde görülse de, şirketler halka arza hâlâ büyük önem veriyor. Dropbox’ın yıllık gelirinin 1 milyar dolar seviyesinde olması, şirketin halka arzda başarılı olma ihtimalini artırıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

ÖNE ÇIKANLAR