Teknoblog Ürünler Akıllı Telefon Donanım tedarikçilerine göre iPhone 5 ile ilgili zaman tahminleri temelsiz

Donanım tedarikçilerine göre iPhone 5 ile ilgili zaman tahminleri temelsiz

Apple’a dokunmatik panel sağlayan üreticilere göre, şirket gelecek nesil iPhone’un üretim takvimiyle ilgili detayları henüz üretici ortaklarla paylaşmış değil. DigiTimes’ın geçtiği bu son haber iPhone 5’in eylül ayında çıkacağına dair önceki haberlerle ters düşüyor.

Apple ilk iPhone’u 2007 yılının başında tanıtmış, bundan sonra gelen üç modeli ise yaz başında tanıtıp piyasaya sürmüştü. Ortada gezinen son dedikodular Apple’ın bu sene sürdürmekte olan geleneği bozabileceğini işaret ediyor. Eğer Apple iPhone 5’i haziran sonu ya da temmuz başında piyasaya sürecek olsaydı, önemli bileşen tedarikçilerinin şimdiye kadar siparişleri almaya başlamış olacağına dikkat çekiliyor. Bunun yerine üreticilerin hâla iPhone 4 için siparişler almakta olduğu belirtiliyor.

Bazıları iPhone 5 ile ilgili henüz çözülmemiş olan bileşen ve tasarım sorunlarının cihazın çıkışını geciktirdiğini, bazıları ise Apple’ın mevcut iPhone 4 modeli üzerinde ufak değişiklikler yaparak bu modeli yeniden pazara süreceği ve yeni cihazın çıkışını ileri tarihe erteleyeceğini düşünüyor. DigiTimes’ın bir başka iddiası ise Apple’ın giriş seviyesi bir iPhone modeli tanıtacağı yönünde. Aslına bakarsanız, bu dedikodu uzun zamandır dillendiriliyor, ancak bir türlü gerçeğe dönüşmedi.

İlgili – DigiTimes

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Apple'ın App Store'u 2016'da gelirlerde McDonald's gelirlerini geçti

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz