Snapchat de Donald Trump’ın hesabını kısıtladı

ABD Başkanı Donald Trump Facebook, Twitter ve Instagram’ın ardından Snapchat tarafından da engellendi. Snap’ten yapılan açıklamada, seçimi kaybeden ve iki hafta sonra görevi Joe Biden’a devredecek olan Trump’ın hesabına kısıtlama uygulandığı belirtildi.

Şirketin sözcüsü Rachel Racusen, The Information sitesine gönderdiği açıklamada “Başkan Trump’ın Snapchat hesabını bugün içinde kilitlediğimizi doğrulayabiliriz” ifadesini kullandı. Facebook ve Twitter tarafından uygulanan kısıtlamalar süreli olsa da, Snap tarafında böyle bir süre söz konusu değil. Racusen, uygun gördüklerinde Trump’ın hesabının kilidini kaldıracaklarını belirtti.

Racusen, Snapchat’in Trump’ı Facebook ve Twitter’ın kaldırdığı videoyu paylaşmadan önce kısıtladığının da altını çizdi. Snap sözcüsü, Trump’ın konuşmasında seçim sonuçlarını “hileli” olarak tanımlamasının ve ABD Kongresi’nin önündeki çatışmalardan sorumlu kişileri “çok özel insanlar” olarak nitelemesinin ardından harekete geçtiklerini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter Apple ve Google ile giriş desteğini sunmaya başladı

Snapchat, Donald Trump tarafından çok aktif olarak kullanılan bir platform değil. ABD Başkanı genellikle diğer sosyal ağlardaki paylaşımlarını göstermek için Snapchat’i kullanıyor. Bu paylaşımlar Snapchat’in Discover sekmesinde de görülüyordu. Ancak Snapchat geçtiğimiz yılın ortaları itibarıyla Donald Trump’ın paylaşımlarını öne çıkarmayı bırakmıştı.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...