Donald Trump’ın kendi Android telefonunu kullanmaya devam ettiği söyleniyor

google news abone ol

donald trump androidDonald Trump Android cihazından kolay kolay vazgeçecek gibi görünmüyor. The New York Times’ta yer alan habere göre, geçtiğimiz hafta yemin ederek göreve başlayan yeni ABD Başkanı, güvenlik bakımından sıkıntılı olan eski telefonunu kullanmayı sürdürüyor. Söz konusu cihazın üst düzey politikacılar için ciddi güvenlik riskleri taşıdığı belirtiliyor.

The New York Times’ın haberi, Trump’ın Beyaz Saray’daki ilk günlerinin nasıl geçtiğine dair bazı bilgiler veriyor. Yeni ABD Başkanı’nın bazı çalışma arkadaşlarından gelen itirazlara rağmen, “eski ve güvenlik bakımından sıkıntılı” Android cihazını kullanmayı sürdürdüğü belirtiliyor.

Söz konusu cihazın Samsung markasını taşıdığı söylense de, bu konuda kesin bir bilgi bulunmuyor. Habere göre, Trump 25 Ocakta Türkiye saatiyle 05:25’te gönderdiği tweeti eski Android telefonuyla gönderdi. Donald Trump’ın söz konusu tweeti eski Twitter hesabından göndermiş olması, yeni ABD Başkanı’nın eski alışkanlıklarına olan bağlılığını gözler önüne seriyor.

Donald Trump Android telefonunu sadece tweet atmak için kullanıyor olabilir

Donald Trump’ın Android telefonu, kendisine gizli bilgi aktarımının başladığı günden bu yana tartışılıyor. Yeni ABD Başkanı’nın geçtiğimiz hafta Android telefonunu kullanmayı bıraktığı ve kendisine gizli servisten yeni bir cihazın verildiği belirtilmişti. Ancak Trump’ın eski telefonundan da vazgeçmediği ve tweet atmak ya da bazı görüşmeler için cihazı kullandığı konuşuluyor. Donald Trump’ın Twitter tutkusu göz önüne alınınca telefonundan da kolay kolay vazgeçmeyeceği anlaşılıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR