Eğlence

Yeni Doctor Strange filmi haziran ayında Disney+’a geliyor

doctor strange 2

Doctor Strange 2 veya tam adıyla Doctor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında kısa bir süre önce sinemalarda izleyicilerle buluşmuştu. Filmi evinde izlemek isteyenler de bunun için fazla beklemeyecek. Film 22 Haziran’da Disney+ katalogunda yerini alacak. Bunun için ekstra bir ücret ödemek gerekmeyecek.

Filmlerin sadece sinemalarda gösterildiği zaman aralıkları giderek kısalıyor. Yeni Doctor Strange filmi vizyona girdikten sadece 47 gün sonra Disney+’ta yayınlanmış olacak. Shang-Chi and Legend of the Ten Rings ve Free Guy gibi filmler de vizyona girdikten sonra 45 gün içinde Disney+’a gelmişti.

Eskiden filmler sinemalarda gösterildikten 90 gün sonra evlerde de izlenebilecek formatlarda yayınlanırdı. Ancak pandemiyle birlikte bu süre ciddi anlamda kısalmıştı. Aralarında Disney’in de bulunduğu bazı büyük stüdyolar bazı filmlerini sinemalarla eş zamanlı olarak dijital platformlara da getiriyor. Yeni filmler kiralama seçeneğiyle izleyicilere sunuluyor. Netflix ve küçük ölçekli bazı stüdyolar ise pandemiden önce eş zamanlı gösterim modelini uygulamaya başlamıştı.

Doctor Strange 2, bu ay içinde Disney+’a gelecek tek Marvel Sinema Evreni filmi olmayacak. Ms. Marvel dizisi de 8 Haziran’da Disney+’ta yayınlanacak. Disney+ 14 Haziran’da Türkiye’de de yayın hayatına başlayacak. Dolayısıyla Doctor Strange 2’yi Türkiye’de de evlerde izlemek mümkün olacak.

İLGİLİ HABERLER