Teknoloji

DJI’ın yeni başlangıç seviyesi drone’u Mini 4K piyasada

dji mini 4k

DJI, drone teknolojisindeki yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. Özellikle drone pilotluğuna yeni başlayacak olanlar için tasarlanmış olan Mini 4K, uygun fiyatı ve kullanıcı dostu özellikleri ile ön plana çıkıyor. 299 dolarlık yurt dışı fiyat etiketi ile Mini Pro serisinden oldukça uygun olan bu model, DJI’ın drone ailesine katılan en yeni üye olarak dikkat çekiyor.

DJI Mini 4K’nın özellikleri

Mini 4K, 249 gram ağırlığında ve katlanabilir bir yapıya sahiptir. Bu özelliği ile taşıması kolay olan drone, FAA kaydına da gerek duymuyor. Ürün, 4K çözünürlükte 30 fps ve 2.7K çözünürlükte 60 fps video kaydı yapabilme kapasitesine sahip. 100Mbps’ye kadar video bitrate desteği sunarak her iki ayarlama modunda da yüksek kaliteli video çekimini garanti altına alıyor.

Mini 4K, özellikle başlangıç seviyesi kullanıcılar için tasarlanmış temel özelliklerle donatılmıştır. 4K kayıt esnasında 2x dijital zoom yapabilme, 3 eksenli gimbal ve elektriksel görüntü stabilizasyonu gibi özellikler bu modele dahil. DJI’ya göre, drone 1080p videoyu 10 kilometreye kadar iletebiliyor. Ayrıca, seviye-5 rüzgar direncine sahip olan Mini 4K, tek şarjla 31 dakikaya kadar uçuş süresi sunuyor. DJI’ın 449 dolarlık ‘Fly More’ paketi ise iki ekstra pil ve bağımsız bir şarj cihazı içeriyor ve bu paketle birlikte drone’un toplam uçuş süresi 93 dakikaya çıkabiliyor.

Mini 4K, kullanıcıların kolayca uçuş yapabilmeleri için tek dokunuşla hareketler ve özellikler sunuyor. Helix, dronie ve panoramik çekim desteği gibi fonksiyonlar bu modelde yer almakta. Eğer drone kullanımında tam bir acemiyseniz, DJI’nın eşlik eden uygulaması uçuş eğitimleri ve tek dokunuşla kalkış ve iniş gibi özellikler içeriyor.

İLGİLİ HABERLER