DJI Mini 2 ultra taşınabilir tasarım ve 4K kamera ile tanıtıldı

DJI, yeni drone cihazı Mini 2’nin tanıtımını yaptı. DJI Mini 2 üzerinde 4K kamera barındıran ve aralarında OcuSync 2.0 Transmission’ın da yer aldığı birtakım gelişmiş özellikleri barındıran ultra hafif bir drone. DJI, drone’un sahip olduğu yaklaşık 227 gr. ağırlık ile “güvenli” kategorisine de girdiğini belirtiyor. Mini 2’nin katlanabilir tasarımı da onu seyahatlerde rahatlıkla taşınabilir hâle getiriyor.

DJI Mini 2, Mavic Mini modelinin temelleri üzerine oturuyor. DJI Başkanı Roger Luo, daha büyük boyutlu drone’un performansının daha küçük ve kolay erişilebilir bir tasarımda sunulduğunu belirtiyor. Drone başlangıç seviyesindeki kullanıcıları hedefliyor. Büyük bir drone kullanarak işe başlamak istemeyenler için Mini 2 uygun görünüyor.

Drone’un Mavic Mini’ye göre sunduğu ilerlemelere baktığımızda; daha iyi görüntüleme özellikleri ve uçuş performansını görüyoruz. Ayrıca daha uzun mesafelerde daha güvenilir aktarımlar için çok daha iyi bağlantı niteliklerini içeriyor. DJI, drone’nun “başlangıç” segmentine uygun olarak, farklı çekim koşulları için Mini 2’ye önceden programlanmış birden fazla modu da yerleştirmiş.

dji mini 2

DJI Mini 2, Mavic Mini’deki aynı tip katlanabilir tasarımın yanı sıra, drone ile kontrol cihazını birbirine bağlayan OcuSync 2.0 iletim teknolojisine yükseltme özelliğine sahiptir. Gelişmiş güvenilirlik, drone’un karşılaşabileceği herhangi bir parazitle başa çıkmak için kanalları otomatik olarak değiştiren çift frekanslı teknoloji ile mümkün kılınıyor.

Kullanıcılar, Mavic Mini’ye göre yüzde 150’lik devasa bir gelişme ile, yaklaşık 10 kilometrelik bir maksimum iletim menzili bekleyebilirler. Ayrıca motor yükseltmesi sayesinde Mini 2; 31 dakikalık uçuş süresi, daha yüksek hız ve saatte 38 kilometreye kadar rüzgarları idare etme yeteneği sunuyor.

dji mini 2

Beklendiği gibi kullanıcılar, akıllı telefonlarında drone’un kamerasından canlı görüntü aktarımını izleyebilecekler. DJI, QuickShots adı verilen önceden programlanmış modlar ve hareketler de dahil olmak üzere bu modele bir dizi görüntüleme yeteneği de ekledi. Bunların arasında Helix, Rocket, Circle, Dronie ve Boomerang da bulunuyor. Ayrıca kullanıcılar, 26 ayrı fotoğraftan otomatik olarak birleştirilmiş küre görüntülerinin yanı sıra, 180 derecelik panoramalar ve dokuz görüntüden yapılan geniş açılı çekimler de yakalayabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Uzun zaman sonra bir Nvidia CPU'su; Grace veri merkezleri için tasarlandı

Kamera yeteneklerinin ötesinde DJI, Mini 2 için çeşitli aksesuarları da sunduğunu belirtti. Drone üzerine küçük bir ekran koymayı sağlayan bir geçmeli adaptör, bir DIY yaratıcı kiti, şarj vitrini, 360 derecelik pervane korumaları ve DJI Mini Bag+ dahil olmak üzere bir dizi uzantı aparatı sunuluyor.

DJI Mini 2, yurt dışında yetkili perakendecilerden ve DJI çevrimiçi mağazasından 449 dolar karşılığında satın alınabiliyor. Buna ek olarak şirket, 599 dolar karşılığında ekstra piller ve daha fazlasını içeren bir paket sunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...