DJI Mini 2 güncellemesi pil sorununa çözüm getirecek

Drone üreticisi DJI, en yeni ürünlerinden biri olan Mini 2 drone’un pil boşaltım sorununa çözüm getiren bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. TechRadar’ın haberine göre; güncellemenin ardından drone veya şarj yuvasındaki pillerin yakın zamanda kullanılmadığı anlaşıldığında boşaltım süreci otomatik olarak başlatılacak.

Bu küçük bir sorun gibi görünse de, pilin uzun ömürlü olmasını etkileyen bir problem olarak öne çıkıyor. DJI Mini 2’ninki gibi lityum polimer pillerin yaşam süresi, tam şarjdayken yavaş yavaş boşaltıldıklarında biraz daha uzuyor.

DJI tarafından TechRadar’a yapılan açıklamada, DJI Mini 2’deki pillerin hayati fonksiyonları sürdürmek ve otomatik şarj boşaltım sürecini başlatmamak için yaklaşık 1 dakikalık pil tükettiği belirtildi. DJI, drone’un bir süredir kullanılmaması durumunda bataryaların drone’dan veya şarj yuvasından çıkarılmasının faydalı olabileceğinin de altını çizdi.

DJI Mini 2, geçtiğimiz kasım ayında satışa sunulmuştu. Yurt dışı satış fiyatı 500 doların altında olan drone, kamera performansıyla geçer not almayı da başarmıştı.

Disney 2022’de izleyicilerle buluşacak Marvel filmlerinin gösterim tarihlerini değiştirdi

Disney, Marvel Sinematik Evreni'nden yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filminin gösterime gireceği tarihi değiştirdi. Variety'nin haberine göre; söz konusu değişiklikler filmlerin yapım sürecinde...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun