Disney’de Bob Iger dönemi uzuyor: Beklenenden daha uzun bir süre

Bob Iger, Disney'e liderlik etmek için geri döndüğünde sadece iki yıl kalacağını söylemişti. Ancak bu süre en az dört yıla çıkacak.

Disney’in başkanı Bob Iger, sözleşmesini 2026’ya kadar uzattı. Bu, Iger’ın Disney’deki görev süresinin, başlangıçta belirttiğinden daha uzun olacağı anlamına geliyor. Iger, 2005’ten 2020’ye kadar Disney’in CEO’su olarak görev yaptıktan sonra, geçen yılın sonlarına doğru şirkete yeniden geri dönmüştü. O zaman, sadece iki yıl daha kalacağına ve görev süresi sona ermeden önce muhtemel bir halef bulacağına söz vermişti.

Şimdiyse Disney, Iger’ın sözleşmesinin 31 Aralık 2026’ya kadar uzatıldığını duyurdu. Bu, Iger’ın Disney’deki görev süresinin, orijinal olarak belirttiğinden daha uzun olacağı anlamına geliyor. Iger, Disney’e liderlik etmek için geri döndüğünde sadece iki yıl kalacağını söylemişti. Ancak bu süre en az dört yıla çıkacak.

Iger, “Halefim göreve geldiğinde Disney’in güçlü bir şekilde konumlandırılmış olmasını sağlamak istiyorum.” dedi. “Halefiyet sürecinin önemi abartılamaz ve Yönetim Kurulu, son derece nitelikli bir dizi iç ve dış adayı değerlendirirken, ben başarılı bir geçişe yoğun bir şekilde odaklanmaya devam ediyorum.”

Disney’e yeniden katıldığından beri, Iger şirkette bir dizi büyük değişiklik yaptı, bunlar arasında 7 bin çalışanı etkileyen üç tur işten çıkarma ve dijital yayın tekliflerinde bazı ayarlamalar yapma da bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei Nova 12 Ultra'nın şarj hızı resmi kayıtlarla doğrulandı

Iger, 2020’nin başlarında başkanlık pozisyonunu alan eski CEO Bob Chapek’in yerini aldı. Chapek’in iki yıllık görev süresi, COVID-19 pandemisi ve sonuçları ile birlikte bazı tartışmalı kararlarla gölgelendi. Örneğin Black Widow’un Disney Plus ve sinemalarda eşzamanlı yayınlanması, iddiaya göre Scarlett Johansson’ın sözleşmesini ihlal etti.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun