Eğlence

Diablo IV’te “Kan Sezonu” ekim ayında başlayacak

diablo iv kan sezonu

Diablo IV‘ün ikinci sezonu olan Kan Sezonu, Gamescom 2023 Açılış Gecesi Canlı Yayınında duyuruldu. Yeni sezon 17 Ekim’de başlayacak. Oyunun genel müdürü Rod Fergusson, yeni sezonun başlangıç tarihini duyururken, seslendirme kadrosuna katılan oyuncu ve yapımcı Gemma Chan’i de hayran kitlesine takdim etti.

Kan Sezonu’nda Gemma, baş karakter olan Vampir Avcısı Erys’i seslendirirken oyuncular da Korunak’ta vampirlerin yükselişiyle mücadele edip onların gücünü kendi lehine kullanacak. Erys’in yardımıyla Korunak’ı vampir tehlikesinden korumak ve en sonunda vampir lortla yüzleşmek için yeni doğaüstü güçleri kuşanabilecek. 

Yeni Vampir Güçlerinin yanında keşfedilecek yeni bir Görev Serisi, belirli Eşsiz ve Ultra Eşsiz öğeleri düşürme özelliğine sahip 5 ek oyun sonu patronu ve aşağıda listelenen ek kalite güncellemeler de oyuncuları bekliyor. 

Diablo IV çıkışından bu yana 12 milyon oyuncuya ulaştı

Yeni sezonla birlikte önemli bir kilometre taşının da duyurusu yapıldı. Diablo IV, dünya prömiyerinden bu yana 12 Milyon oyuncuya ve 1.3 Milyar saat oyun oynama süresine (oyuncu başına ortalama 100 saatten fazla) sahip oldu.

Kan Sezonu’nda oyuncuları bekleyen bazı güncellemeler de şu şekilde:

  • Mücevherler için daha verimli Envanter yönetimi.
  • Mükemmeliyet Puanları, Yetenek Puanları, İksir Yükleri ve Obol kapasitesi yükseltmeleri artık bir Ebedî karakterle veya bir önceki Sezonluk Diyar karakteriyle elde edildikten sonra yeni Sezona taşınabilecek.
  • Savunmasız, Aşırı Güç, Kritik Vuruş Hasarı ve ayrıca Element Direnci gibi durum etkilerinin işlevselliğinde değişiklikler.
  • Yukarıdaki tüm güncellemeler ve belirli Eşsiz ve Ultra Eşsiz öğeleri düşme hedefi belirleyebilme özelliği hem Sezonluk hem de Ebedî Diyarlarda mevcut olacak.

Diablo IV Kan Sezonu hakkında başlangıç tarihi olan 17 Ekim’den önce daha ayrıntılı bilgiler de paylaşılacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER