Eğlence

Diablo IV erken erişim hafta sonunun performansı beklentilerin altında kaldı

diablo iv

Blizzard’ın büyük umutlarla başlattığı Diablo IV erken erişim hafta sonu, beklentilerin altında bir performans sergiledi. Cuma günü beta sürümünün yayınlanmasının ardından, pek çok oyuncu uzun giriş kuyruklarında beklemek zorunda kaldı. Benim durumumda, oyunu oynamak için neredeyse iki saat beklemem gerekti ve yalnızca 15 dakika sonra hızlıca bağlantı kesildi.

Blizzard, oyuncuların sosyal medya ve resmi Diablo IV forumlarına şikayetlerini yazması üzerine sorunu ele aldı. Blizzard, konuyla ilgili ilk paylaşımında, “Ekip, oyuncuları etkileyen ve onların sunuculardan bağlantılarının kesilmesine neden olan bazı sorunları çözmeye çalışıyor. Bu, kuyruk sürecinin ardından oyuna giren oyuncular arasında istikrar sağlamak için yapılmaktadır.” dedi.

Eğer oynamayı bekliyorsanız, Blizzard’ın önerisi, zamanlayıcınızı sıfırlamamak için giriş kuyruğunda beklemeye devam etmenizdir. Stüdyo, önümüzdeki hafta sonu başlayacak olan açık beta sürümünde daha doğru bir geri sayım sunacağını belirtti. Bu sırada 6 Haziran’da çıkacak olan Diablo IV‘ü denemek isteyen herkes oyuna erişebilecek. Blizzard, “Bu hafta sonu için bu sorunların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Sorunlar çözüldüğünde, oyuncu akışını artırabilecek ve kuyruk süreleri önemli ölçüde azalacaktır.” dedi.

Günün ilerleyen saatlerinde stüdyo, durumla ilgili bir güncelleme paylaştı ve oyuncuların rapor ettiği diğer bazı sorunları çözmeye çalıştığını belirtti. Bunlar arasında bazı oyuncuların gruplara katılmalarını engelleyen bir hata da bulunuyordu. Cumartesi öğleden sonra Diablo IV‘e giriş kuyruğu çok daha kısaydı.

Blizzard, “Birçok oyuncu başarıyla oyuna giriş yaptı, ancak bazılarının beklentilerin üzerinde bekleme süreleri yaşadığının farkındayız” dedi. “Sunucu istikrarına yönelik iyileştirmeleri devreye soktukça, oyuncuların kuyruk sürelerinde sürekli iyileşmeler görmesini bekliyoruz.”

Özellikle canlı hizmet oyunu olan Diablo IV gibi oyunların stres testine tabi tutulduğu beta sürümünde aksaklıklar beklenen bir durumdur. Blizzard’ın istemediği son şey, Diablo III’ün lansmanında yaşanan Battle.net giriş sunucularının oyuncuların ilgisi nedeniyle aşırı yüklenmesi ve birçok kişinin oyunu hiç oynayamaması gibi bir durumun tekrar yaşanmasıdır.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER