Destiny 2’nin yeni bölümünün başlangıç tarihi belli oldu

Destiny 2 oyuncularını önümüzdeki yıl bekleyen yeni maceraya dair bilgiler sonunda ortaya çıktı. Oyunun geliştiricisi Bungie tarafından açıklanan detaylar, Destiny 2’nin serinin ilk oyununa kulak verdiğini gösteriyor. “Beyond Light” adını taşıyan yeni bölüm, 22 Eylül’de başlayacak.

Beyond Light’ta ilk Destiny oyununda ana karakterlerden biri olan The Stranger, yeni Fallen düşmanı Eramis’e karşı Guardians’a yardım etmeye gelecek. Darkness ise oyuncuların Shadowkeep’te gördüğüne benzeyen piramit gibi bir gemiyle yeniden ortaya çıkacak. Daha önce Darkness’in kazandığı bir senaryoya şahit olan The Stranger, bunun tekrarlanmaması için çalışacak.

Şu an için tüm detaylar bilinmese de, oyuncular Darkness’i Stasis gibi yeteneklerle yönlendirecek ve Jüpiter’in uydusu Europa’da maceralara atılabilecek. Bungie, oyundaki içerikler konusunda da daha agresif bir rotasyon planlıyor. Fazla kullanılmayan aktivitelerin zaman zaman kasaya atılacağı ve yeniden ortaya çıkarılacağı belirtildi. Bungie’den Luke Smith, orijinal Destiny’deki Vault of Glass baskınlarının geri dönebileceğinin ipucunu verdi.

Beyond Light, yeni nesil oyun konsollarını hedeflemesi açısından da önem taşıyor. Bungie, bu bölümde oyunculara daha gelişmiş deneyim ve süreklilik vadediyor. Destiny 2’yi yeni nesil oyun konsollarında 4K 60fps çözünürlükle oynamak mümkün olacak.

Buna ek olarak, oyuncuların ve arkadaşlarının yıllardır biriktirdiği içerikler de yeni nesil konsollara taşınabilecek. Konsollarda nesiller arası çapraz platform desteği de sunulacak. Böylelikle PS4 veya Xbox One sahiplerinin yeni nesile geçmesini beklemeye gerek kalmadan ortak oyun oynanabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
God of War PC versiyonunun çıkış tarihi açıklandı

Destiny 2 macerası daha uzun bir süre boyunca devam edecek. Beyond Light’ı takip edecek The Witch Queen ve Lightfall bölümlerinin duyurusu daha önce yapılmıştı. Bu bölümler sırasıyla 2021 ve 2022’de başlayacak. Kısacası, yakın zamanda Destiny 3’le tanışmak pek olası görünmüyor.

Elektronik ihtiyaçlarınız için işin uzmanı MediaMarkt’tan dikkat çekici fırsatlar

Elektronikte aradığınız güven işin uzmanı MediaMarkt'ta! Elektronik ihtiyaçlarınız için yanlış yerlere bakmayın, keyfinize bakın, zaman kaybetmeyin. 25 binden fazla ürün çeşidiyle elektronikte aradığınız güveni...

Sony Xperia Pro-I en gelişmiş kamera deneyimini telefona taşıyor

Sony, Xperia Pro-I adını taşıyan en yeni telefonunu gözler önüne çıkardı. Telefonun adındaki I harfi İngilizcede "görüntü" anlamına gelen "image" kelimesini temsil ediyor. Xperia...

Vodafone Her Şey Yanımda ile e-ticarette zirveyi hedefliyor

Vodafone, dört yıl önce hayata geçirdiği Yanıma uygulaması kapsamındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Tüm kategorilerde hizmet veren Her Şey Yanımda isimli çevrimiçi alışveriş...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun