Eğlence

Destiny 2 hatalı yama yüzünden oynanamıyor

bungie destiny 2

Destiny 2, yapımcısı Bungie‘nin yayınladığı hatalı bir yamanın yol açtığı sorunlar nedeniyle neredeyse 20 saattir oynanamıyor. Bungie’nin 24 Ocak’ta yayınladığı ve küçük iyileştirmeler yapması planlanan yama, tam tersi şekilde oyundaki çeşitli unsurların silinmesine neden oldu.

Güncellemenin yayınlanmasından sonra ortaya çıkan sorunlar nedeniyle oyun 24 Ocak’ta Türkiye saatiyle 22.00 itibarıyla çevrimdışı hâle getirildi. Saatler süren test ve incelemelerin ardından oyunun güncellemenin çıkışından 40 dakika önceki hâline “geri sarılacağı” açıklandı.

Bu açıklama, yamadan hemen önce veya yamanın çıkışından sonra oyunda kaydedilen ilerlemelerin çöpe gideceği anlamına geliyor. Oyuncuların bu süre zarfı içindeki başarılarını kazanmak için yaptıkları aktiviteleri tekrarlaması gerekiyor.

Destiny 2 ne zaman yeniden oynanabilir hâle gelecek?

Destiny 2’nin ne zaman yeniden oynanabileceği belirsizliğini koruyor. Bungie’den yapılan son bilgilendirmede oyunun Türkiye saatiyle 14.00 veya 15.00 civarında yeniden oynanabilir hâle gelebileceği belirtilse de, henüz bu yönde bir hareket görülmüş değil.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER