Dell Venue 8 7000 ve Intel RealSense 3D teknolojisi neler yapıyor?

dell-venue-7-8000-mwc-2015-1

Dell Venue 8 7000 Intel’in üstüne en çok titrediği tabletlerin başında geliyor. Bu boşuna sayılmaz, ne de olsa Dell Venue 7 8000 şimdiye kadar yapılmış en ince ve etkileyici Android tabletlerden bir tanesi. 2.3 GHz dört çekirdekli Intel Atom Z3580 yongaset barındıran bu tablette 2 GB RAm, 16 GB dahili hafıza, 512 GB’ye kadar destekli microSD kart yuvası bulunuyor. 8.4 inç kapasitif OLED ekranı 1600 x 2560 piksel çözünürlük desteğiyle keskin, canlı ve parlak görüntüler sunarken 6.1 mm. kalınlığındaki gövdesi Venue 8 7000’i piyasadaki en ince Android tabletlerden biri yapıyor. İnce ekran çerçevesi sayesinde bu 8.4 inç ekranlı tableti tek elle bile rahatlıkla kavramak mümkün oluyor.

dell-venue-7-8000-mwc-2015-9dell-venue-7-8000-mwc-2015-12dell-venue-7-8000-mwc-2015-3Tabii ki, Dell Venue 8 7000’i farklı kılan özelliklerden bir tanesi arkasında barındırdığı üç kamera ve Intel’in RealSense teknolojisi. 8 megapiksel, otomatik odaklı ana kameranın yanı sıra RealSense 3D teknolojisi için de 2 adet 720p kamera yer alıyor. Bu arada önde de 2 megapiksel kameranın bulunduğunu belirtelim. Arkadaki kameralar sayesinde çekilen fotoğrafların derinlik bilgileri de algılanıyor, tıpkı geçen yılın HTC One M8 modelinde yer alan Duo Kamera sisteminde olduğu gibi.

Tabletle çekilen fotoğraflar üzerinde farklı düzenleme araçlarını kullanarak ortaya değişik işler çıkarabilirsiniz. Yeniden odaklama aracını kullanarak aynı kare içinde farklı noktaları netleyebilir, diğer bölgelerin bulanık kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında çeşitli efektler uygulayabilir, örneğin bütün fotoğrafın siyah-beyaz görünmesini, sadece bir rengin bu iki renk yanında gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak çeşitli yapışkanları veya çektiğiniz fotoğraflardan kırptığınız kişi veya nesneleri başka fotoğraflara yapıştırabilirsiniz. Bütün bu bahsettiklerimizi deneyim videosunda da anlatıyoruz.

Düzenleme araçlarının dışında ilginç bir diğer özellik de mesafe ölçme. RealSense 3D teknolojili Venue 8 7000, fotoğraftaki iki nokta arasındaki uzaklığı görüntüyü işleyerek tahmin edebiliyor. Bu özellikle alan çalışması yapan kişilerin işine yarayabilir, tableti kullanarak nesneler arasında mesafe ölçümünü, herhangi bir fiziksel ölçüm aracına ihtiyaç duymadan, doğru yaklaşıklıkla yapabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Star Wars: Hunters bu yıl yayınlanmayacak

Dell Venue 8 7000 bu yılın başı itibarıyla satışa sunulmaya başladı. Bu tableti Intel RealSense 3D teknolojisi ilginç kılsa da, onun dışında kalan teknik özellikleri ve tasarım da bu tableti satın almaya itebilecek nedenler arasında yer alıyor.

 

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....