Dell’in yeni monitörleri Microsoft Teams tuşuyla geliyor

Dell önümüzdeki ay piyasaya özel Microsoft Teams tuşu bulunan üç yeni monitörü piyasaya sürecek. Şirket, bu monitörlerin Microsoft Teams sertifikası taşıyan ilk video konferans monitörleri olduğuna dikkat çekiyor. Microsoft bir süre önce monitörlere, web kameralarına ve kulaklıklara sertifika vermeye başlamıştı. Dell’in yeni monitörlerinin üçü de Microsoft Teams’e hızlı erişim sağlayacak.

Bu tuşa basıldığında Microsoft Teams kullanıcıları uygulamayı hızlıca başlatabilecek ve video görüşme gerçekleştirebilecek. Eller serbest komutlar da Cortana ve yerleşik mikrofon üzerinden desteklenecek.

Microsoft Teams tuşu bulunan monitörler yeni olsa da, kulaklık üreticileri Microsoft’un kurumsal iletişim platformu için uzun süredir destek sunuyor. Hem yeni hem de mevcut kulaklıklarda daha derin Microsoft Teams entegrasyonu geçtiğimiz yıl itibarıyla hayata geçmişti. Bunda Microsoft Teams kullanımının pandemiyle birlikte büyük oranda artması önemli bir rol oynamıştı.

Dell yeni monitörlerinde Microsoft Teams tuşu dışında başka kullanışlı özellikler de sunuyor. Her monitörde 5 megapiksel çözünürlüklü açılır kızılötesi kamera bulunuyor. Böylelikle Windows Hello ile yüz tanıma desteği sunmak da mümkün oluyor. Gürültü engelleme özellikli mikrofon ve iki 5 watt hoparlör de monitörlerin bileşenleri arasında bulunuyor.

Dell’in yeni monitörlerinin üçü de 16 Şubat’ta piyasaya çıkacak. 24 inç FHD versiyon için 519.99 dolar, 27 inç QHD versiyon için 719.99 dolar ve 34 inç WQHD versiyon içinse 1149.99 dolar ödemek gerekecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...