Deezer podcast yayıncıları için özel bir mobil uygulama sunuyor

Deezer, podcast yayıncılarına özel olarak geliştirdiği Analytics by Deezer adlı aracı duyurdu. Uygulama sayesinde yayınların performansı hakkında anlık bilgi almak mümkün olacak.

Yeni uygulama gösterdiği kolay okunabilir tablolar ve istatistiklerle programların izleyici kitlesi ve başarısı hakkında bilgi veriyor ve içerik stratejinizi şekillendirmenize yardımcı oluyor. iOS ve Android’de mevcut olan Analytics by Deezer, podcast yayınlarıyla ilgili daha fazlasını keşfetmek için iki farklı sekme barındırıyor.

Analiz sekmesinde podcast yayınının dinlenme sayısı, tekil dinleyici, hayranlar ve paylaşımlar bulunuyor. Ayrıca en iyi performans gösteren yayınını ve dinlenme süresini de buradan bulmak mümkün oluyor. Dinleyici kitlesi sekmesi ise, podcast dinleyicileriyle ilgili yaş ve cinsiyet bilgilerini gösteriyor. Buna ek olarak bu sekmeden podcast yayınlarının dinlendiği cihazların dökümünü ve mobil, masaüstü uygulaması ve web?den dinlenme oranları izlenebiliyor.

Analytics by Deezer’ı duyurmaktan ve bir mobil uygulamada podcast bilgileri sunan tek yayın hizmeti olmaktan duyduklarını belirten Deezer İçerik Başkanı Frédéric Antelme, “Dünyanın podcast?lere olan ilgisi arttıkça podcast yayıncılarının programları ile ilgili önemli bilgilere erişebilmesi için aydınlatıcı veriler paylaşmak istedik. Yayıncılar dinleyicilerini daha iyi tanıyabilir ve reklam planlarını geliştirebilirler.” dedi.

Uygulama sayesinde yayıncılar, dinlenme rakamlarını direkt olarak sosyal medyada takipçileriyle paylaşabilecek. Başlamak için uygulamada bir hesap oluşturmaları ve programla ilgili bilgi talep etmeleri yeterli olacak. Tüm dünyada erişilebilen uygulama, ücretsiz olarak sunuluyor. Analytics by Deezer, tüm dünyada İngilizce olarak mevcut ve ücretsiz olarak iOS veya Android uygulama mağazalarından indirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honor Tablet V7'nin tanıtım tarihi belli oldu

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun