EğlenceManşetler

Death Stranding 2 için resmi duyuru geldi

death stranding 2

Hideo Kojima‘nın merakla beklenen yeni oyunu Death Stranding 2 için resmi duyuru geldi. Oyunun yayınlanan ilk fragmanında Léa Seydoux tarafından canlandırılan Fragile ve Norman Reedus tarafından canlandırılan Sam karakterleri izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Fragmanda dünyanın hâlâ ölümcül BT’lerin işgali altında olduğu görülüyor. Oyunun yayın tarihi konusunda henüz bilgi verilmiş değil. Fragmanda sadece oyunun PlayStation 5’te oyuncularla buluşacağı paylaşılıyor.

Kojima oyunun duyurusunu The Game Awards 2022 töreninde yaptı. Oyunun kadrosunda Seydoux ve Reedus’un yanı sıra Elle Fanning, Shioli Kutsuna ve Troy Baker gibi dikkat çekici başka isimler de yer alıyor.

2019’da yayınlanan Death Stranding kısa süre içinde hem oyuncuların hem de eleştirmenlerin gözdesi hâline gelmişti. Kısa süre önce verilen bilgiye göre, oyunun toplam oyuncu sayısı 10 milyonu geçti. Tek kişilik bir deneyim olmasına rağmen, oyuncuların birbirleriyle iletişim kurmasını mümkün kılması Death Stranding’in oynanış konusundaki en önemli yeniliği olarak öne çıkıyor. Oyun Kojima’nın Konami’den ayrıldıktan sonra kurduğu Kojima Productions bünyesinde hazırladığı ilk oyun olma özelliğini taşıyor.

Death Stranding 2 hakkında bilinenler sınırlı

Death Stranding 2 hakkında bilinenler şu an için sınırlı. Ancak önümüzdeki dönemde oyun hakkında daha fazla detay ve haber duymak sürpriz olmayacaktır.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER