Teknoloji

DaVinci Resolve iPad uygulaması App Store’da yerini aldı

davinci resolve ipad
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

DaVinci Resolve iPad uygulaması sonunda App Store’da yerini aldı. Uygulama özellikle M1 ve M2 işlemcili iPad Pro’larda masaüstü versiyonu kadar güçlü bir deneyim vadediyor. Video düzenleme ve renk düzeltme uygulamasının büyüklüğü 2 GB.

iPadOS 16 ve üstü sürümleri destekleyen uygulamayı çalıştırmak için A12 Bionic veya daha yeni işlemcili bir iPad’e sahip olmak gerekiyor.

Eski iPad’ler DaVinci Resolve’un tüm özelliklerini desteklemeyecek. Buna ek olarak, bazı modeller sadece HD projelerle sınırlandırılacak. BlackMagic en iyi deneyim için M1 veya M2 işlemcili bir iPad Pro kullanılmasını öneriyor. İkinci bir ekran kullanmak veya ProRes görüntüleri düzenlemek de M1 ve M2 işlemcili iPad’lerle sınırlandırılıyor.

DaVinci Resolve iPad uygulamasına masaüstünden proje taşınabilecek

iPad’in dokunmatik arayüzüne uygun şekilde uyarlanan uygulamayı harici bir klavye ve fareyi iPad’e bağlayarak kullanmak hâlâ mümkün. Renk düzeltme, düzenleme, bulut iş birliği, yapay zekâ tabanlı maskeler ve ses izolasyonu gibi özellikler de DaVinci Resolve iPad uygulamasında mevcut.

Kullanıcılar DaVinci Resolve 18 uygulamasındaki projelerini iPad uygulamasına aktarabilecek. Standart uygulamanın üzerine ekstra özellikler koyan DaVinci Resolve Studio içinse 2099,99 TL ödemek gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER