Datally ile acil durumlar için veriyi kenara ayırın

google datally

Google Datally adlı veri tasarruf uygulamasına acil durum bankası özelliği ekledi. Böylelikle daha sonraki kullanımlar için verinin bir kısmını depolamanız mümkün oluyor. Öte yandan Datally, verinin boşa gitmemesi için gece vakti uygulamaların veri kullanımını kapatan uyku zamanı modunu da ekledi.

Acil durum bankası özelliği, günlük olarak ayırdığınız veri miktarına erişilmesinin ardından diğer uygulamaların internete erişmesini engelliyor. Ayrıca veri paketinin azaldığı şeklinde bir uyarı da veriyor. Google, bu özelliği kullanarak acil durum mesajları veya eve gidiş yolunu bulmak gibi acil durumlar için yeteri kadar verinin tasarruf edilebileceğini söylüyor.

Acil durum bankası ve uyku zamanı özelliklerini kurmak için ne kadar veri tasarruf etmeye ihtiyaç duyduğunuzu ve ne zaman yatıp ne zaman kalktığınızı uygulamaya girmelisiniz.

Datally her ülkedeki kullanıcıya hitap ediyor

Datally uygulaması geçtiğimiz kasım ayında Android için çıkarılmıştı. Bu uygulama özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcıların kısıtlı verilerini idareli bir şekilde kullanmalarını amaçlıyordu. Aynı zamanda uygulama, sınırsız veri paketine sahip olmayan, internet üzerinden müzik dinleme veya video izleme sırasındaki kullanımlarında daha sıkı davranmak isteyenler için de ideal görünüyor.

Google geçtiğimiz haziran ayında uygulamaya bir gün içinde ne kadar veri kullanabileceğinizi sınırlama veya telefondaki kullanılmayan uygulamaları öne çıkarma gibi özellikler eklemişti. Eklenen son özelliklerle birlikte Datally veri planlarını idareli biçimde kullanmak isteyenlerin ihtiyaçlarına daha fazla cevap verecektir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...