Ana Sayfa Otomotiv Cybertruck camının neden kırıldığına dair Musk'tan açıklama

Cybertruck camının neden kırıldığına dair Musk’tan açıklama

Tesla Cybertruck‘ın geçen haftaki tanıtımı sürprizlerle dolu geçti. Ancak bunlardan hiçbir tanesi tasarım şefi Franz von Holzhausen’in, aracın zırhlı camlarından iki tanesi sahnede metal topla kırması kadar şaşırtıcı olmadı. Açıkçası bu, CEO Elon Musk’ın beklediği bir durum değildi ve bu durumu sunum sırasında duyulan mırıldanmasıyla da belli etti. Sonuç olarak sunumunu iki adet kırık camın önünde zor bir şekilde bitirmesine neden oldu.

Ancak Musk, neyin yanlış gittiğini bildiğini söyledi ve bildiklerini Twitter üzerinden paylaştı. Metal top testinden hemen önce, von Holzhausen sahnedeyken kapıya bir balyozla vurmuştu. Ve camın aksine kapı herhangi bir zarar görmemişti. Musk, bu darbenin camın tabanını çatlattığını söyledi. Bu nedenle top cama vurduğunda camın çatlamasına neden oldu.

Bu açıklama makul görünüyor. Üstelik Musk, von Holzhausen’ın tanıtımın öncesindeki prova sırasında aynı testi tekrarladığı anın ağır çekim videosunu da paylaştı. Burada top, cama zarar vermeden pencereden geri geliyor. Birden fazla darbe muhtemelen camı zayıflatmış olmalı ve bu nedenle de tanıtım sırasındaki cam çatlama olayı meydana geldi.

Yine de, kafalara takılan bir nokta var. Arka cam da çatladı, ancak arkadaki yolcu camının bulunduğu kapıya balyozla bir darbe vurulmamıştı.

Her ne olursa olsun, tanıtımın sadece bir anını oluşturan çatlak cam izleyicilere konuşacak epey malzeme çıkarmış oldu. Ayırt edici tasarımı ve etkileyici teknik özellikleriyle Cybertruck dünyanın dikkatini çekti. Ayrıca Musk da lansman sonrasında Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bilgilerle ilgiyi canlı tutmasını bildi.

Elon Musk’tan Cybertruck için birçok söz

Tesla’nın Cybertruck aracının tepesinde sürüş sırasında otomobili şarj etmeyi sağlayan güneş panelleri olacak. Aynı zamanda bazı müşterilerin istediği mat siyah kaplama da seçenek olarak sunulacak. Ayrıca Musk, uzun vadede Cybertruck’ın daha küçük bir versiyonunu da çıkarabileceklerini kaydetti.

Tabii ki, Musk’ın verdiği bu sözlerin ne kadarını yerine getirebileceğini zamanla göreceğiz. Geçmişe dönüp baktığımızda Tesla CEO’sunun verdiği söyleri tutma konusunda iyi bir kaydının olmadığını söyleyebiliriz. Tesla otomobillerin eksiksiz otonom sürüş yeteneklerini kazanacağını yıllardır söylüyor, ancak gerçekleşmedi.

Her ne olursa olsun, Cybertruck’a ilgi epey yüksek. Dün itibarıyla Musk, araç için gelen ön sipariş sayısının 200 bini aştığını açıkladı. Üstelik bu, herhangi bir reklam veya teşvik olmadan gerçekleşti. Çatlamış iki cam ilgiyi çok fazla dindirmemişe benziyor.

Güncel teknoloji haberleri her sabah posta kutunuzda. Hemen abone ol!

Huawei P40 İncelemesi

Her ne kadar şu sıralar Huawei P40 serisinin dikkatleri üzerine çeken, en iyi performansı sunan modeli P40 Pro olsa da, bu seriye adını veren...

TCL 10L İncelemesi

Uzun yıllar boyunca başka şirketler için telefon üreten TCL, artık kendi markasını kullandığı cihazlarla akıllı telefon pazarında boy gösteriyor. Bu yolculuğa TCL Plex ile...

‘Yeni normal’de MediaMarkt’ta alışveriş nasıl oluyor? [Video]

MediaMarkt mağazaları mart ayının sonlarına doğru yeni tip koronavirüs salgınına karşı tedbir amacıyla geçici olarak kapatılmıştı. Salgının ilk dalgasının atlatıldığına dair işaretlerin ardından devlet...

MediaMarkt Teknolojiyle Yenilen kampanyası ile tüm ihtiyaçlarınız için kaçırılmayacak fırsatlar

Türkiye'nin dört bir yanındaki MediaMarkt mağazaları sağlıklı bir alışveriş ortamı için yürütülen 3 kademeli bir hijyen planı çerçevesinde bugün kapılarını açtı. MediaMarkt, mağazaların yeniden...

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun