Cyberpunk 2077 PlayStation Store’dan kaldırıldı

Uzun süre boyunca merakla beklenen ve yayınlanır yayınlanmaz da büyük ilgi gören Cyberpunk 2077, Sony tarafından PlayStation Store’dan kaldırıldı. Şirket, oyunu satın alanlara diledikleri takdirde tam para iadesi yapılabileceğini de belirtti.

Sony, konuyla ilgili duyuruyu Ask PlayStation isimli Twitter hesabı aracılığıyla yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “SIE (Sony Interactive Entertainment) müşteri memnuniyetini en üst seviyede sunmaya büyük önem veriyor. Bu nedenle Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan satın alanlara diledikleri takdirde paralarını iade edeceğiz.”

İade sürecini başlatmak için bu web sitesini ziyaret etmek ve talep oluşturmak gerekiyor. Ancak bazı kullanıcılar söz konusu web sitesindeki talep formuna erişimde sıkıntı yaşadıklarını belirtiyor.

Cyberpunk 2077, 10 Aralık’ta yayınlanmıştı. Oyunun çıkışının ardından geçen bir haftalık süreçte oyunla ilgili şikayetler sıklıkla sosyal medyada paylaşılmıştı.

Oyunun geliştiricisi CD Projekt Red, özellikle oyunu PS4 ve Xbox One üzerinde oynayanların iade talebinde bulunabileceğini belirtmişti. Ancak Sony’nin dijital kopyalar için iadeye izin vermemesi nedeniyle bu süreç sınırlanmıştı. Sony’den yapılan açıklamayla birlikte bu sınırlama da ortadan kalkıyor.

CD Projekt Red tarafından yapılan açıklamada, kararın tarafların birlikte yaptığı değerlendirmeler sonucunda alındığı belirtildi. Fiziksel kopyaların satışının devam edeceğinin altını çizen şirket, oyuna verilen destek konusunda da bir problem olmadığını vurguladı.

Cyberpunk 2077, PlayStation Store’a ne zaman dönecek şu an için bilinmiyor. CD Projekt Red, oyunun geri dönüşü için sıkı çalışıldığını belirtmekle yetindi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Crysis GeForce Now ile tüm PC'lerde oynanabilecek

Facebook şirket adını değiştirmeyi planlıyor

Facebook ana şirket adını değiştirmeye hazırlanıyor. The Verge sitesinin haberine göre, yeni isim şirketin "metaverse" inşa etme planını yansıtacak. İsim değişikliğinin gelecek hafta gerçekleştirilecek...

Netflix popüler içeriklerini sıralama kriterini değiştiriyor

Netflix popüler içeriklerini abonelerinin görebileceği şekilde sıralarken uyguladığı kriterleri değiştiriyor. Şirket şimdiye kadar içeriklerin ilk iki dakikalarının yayına girdikleri 28 gün içindeki izleme sayılarını...

Apple 140W güç adaptörüyle ilk GaN şarj cihazını sunuyor

Apple'ın yeni 16 inç MacBook Pro'ya güç sağlamak için geliştirdiği, yeni MagSafe şarj kablosuyla çalışan yeni 140W güç adaptörün  USB-C Power Delivery 3.1 standardını...

Instagram’dan ortak paylaşım ve diğer ilgi çekici yeni özellikler

Instagram, iki kullanıcının tek bir akış gönderisinin veya Reels videosunun sahipliğini ortaklaşa paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir özellik olan "Collabs"in, yani "Ortak Çalışmalar"ın duyurulmasıyla...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun