Teknoloji

CoverScreen OS Oppo Find N2 Flip’in kapak ekranını mini telefona dönüştürüyor

coverscreen os

CoverScreen OS uygulaması, Oppo Find N2 Flip‘in 3.26 inç büyüklüğündeki kapak ekranını “tamamen işlevsel bir mini telefon” hâline getiriyor. Bu uygulama ile telefonu kapak ekranından uygulama çekmecesine erişmek ve diğer uygulamaları başlatmak mümkün hâle getiriyor. Katlanabilir ekranı açma ihtiyacını azaltan uygulama, Google Play Store‘da yerini almış durumda.

Bu uygulama daha önce Samnsung Galaxy Z Flip 3 ve Z Flip 4’e de yüklenebiliyordu. Ancak Samsung’un katlanabilir telefonlarının kapak ekranları küçük olduğu için uygulamanın işlevselliği sınırlı kalıyordu. Oppo Find N2 Flip’in 720 x 382 piksel çözünürlüklü 3.26 inçlik kapak ekranı ise CoverScreen OS için daha fazla potansiyel vadediyor.

Uygulamanın Find N2 Flip için sunduğu destek şu an için “deneysel” ve “ilkel” olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar yazılım sayesinde kapak ekranı üzerinden uygulama başlatabildikleri gibi, bu ekrana widget da ekleyebiliyor. QWERTY ve T9 klavye desteğini getiren yazılım, sesli yazdırma fonksiyonuna da erişim imkanı sağlıyor. Hazırlanan demo videosu, CoverScreen’in yeteneklerini gösteriyor.

CoverScreen OS varsayılan kapak ekranı işlevlerini engellemiyor

CoverScreen OS kullanıcıların Oppo Find N2 Flip’in varsayılan kapak ekranı işlevlerinden yararlanmasına da izin veriyor. Uygulamanın geliştircileri, Oppo versiyonunun şu an için “deneysel” nitelikte olduğunu vurgulamayı ihmal etmiyor.