Eğlence

Yeni Counter-Strike oyunu mart ayı içinde oyuncuların karşısına çıkabilir

counter-strike
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Counter-Strike: Global Offensive’in çıkışının üstünden 10 yılı aşkın bir zaman geçmiş durumda. Ancak yakında bu durum değişecek gibi görünüyor. Valve’ın üzerinde çalıştığı yeni CS oyununun beta sürümünü mart ayı içinde oyuncularla buluşturabileceği söyleniyor. Söz konusu iddia, e-spor gazetecisi Richard Lewis tarafından gündeme getirildi.

Valve’ın bir süredir CS:GO’nun takipçisi üstünde çalıştığını söyleyen Lewis, oyunun neredeyse hazır olduğunu belirtti. Stüdyonun Seattle’a gelen profesyonel oyuncularla oyun için gizli bir test gerçekleştirdiği söylenirken, en geç 1 Nisan itibarıyla geniş ölçekli beta testinin başlayabileceği ifade edildi. Lewis önceliğin oyunu duyurmak ve daha sonrasında hataları düzeltmek olduğu belirtildi.

Yeni oyunda görsel kalitenin artması bekleniyor. Bu artışın Valve’ın yeni oyun motoru Source 2 ile sağlanması bekleniyor. Lewis’in verdiği bilgiye göre, oyun daha gelişmiş bir sunucu bağlantısı desteğiyle gelecek ve böylelikle gecikme düşürülecek. Oyuncu eşleştirmelerinin iyileştirileceği de verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Yeni Counter-Strike oyunu için başka işaretler de mevcut

Yeni Counter-Strike oyunu hakkındaki dedikodular birkaç yıldır etrafta dolaşıyor. Ancak bu son iddialara biraz daha dikkatli şekilde bakmak için bazı nedenler mevcut. Bunlardan biri Lewis’in seri hakkında paylaştığı iddiaların büyük çoğunluğunun doğru çıkması. Nvidia’nın GPU sürücülerinde şubat ayından bu yana “csgo2.exe” ve “cs2.exe” şeklinde referansları bulmak da mümkün oluyor.

Önümüzdeki günlerde yeni Counter-Strike oyunu hakkında daha fazla detayın ortaya çıkması sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER