Manşetler

Çoklu fotoğraf yükleme ve filtre destekli iOS için Facebook Kamera uygulaması yayınlandı

Facebook, mobil fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı bir milyar dolar karşılığında satın alma niyetini açıkladıktan haftalar sonra kendi markası altında bir kamera uygulaması çıkardı. iPhone için Facebook Kamera (Facebook Camera for iPhone) adını taşıyan bu özel uygulama fotoğraf çekme, çekilen fotoğraflara özel filtreler uygulama ve fotoğrafları toplu şekilde Zaman Tüneline yükleme fırsatı sunuyor.

Uygulama Facebook iOS ekibinden bağımsız şekilde çalışan Facebook Fotoğraflar ekibi tarafından geliştirilmiş. Ekibin ürün yöneticisi Dirk Stoop’un The Verge’e verdiği bilgilere göre uygulama kullanıcıların fotoğraflarını mümkün olduğu kadar hızlı ve şimdiye kadar olmadığı kadar yüksek çözünürlükte paylaşmasına odaklanmış. Facebook’un iPhone uygulaması tek seferde tek bir fotoğraf yüklemeye izin veriyordu ve doğrusunu söylemek gerekirse uygulamanın fotoğraf yönetimi iyi değildi. Facebook Camera uygulamasının temel hedefi ise aynı anda birden fazla fotoğraf paylaşımına izin vermek. Buunla birlikte fotoğrafları uygulama içindeki dahili kamerayla çekip, çekilen fotoğraflara filtreler uygulamak, bunları Facebook’a yükleyip yüklenen diğer fotoğraflarda gezinmek uygulamanın temel özellikleri arasında olacak.

Facebook Kamera uygulaması Türkiye App Store’unda ne yazık ki yok. Eğer bir ABD hesabınız varsa, ABD App Store’u üzerinden bu uygulamayı indirip deneyebilirsiniz. iTunes App Store bağlantısı aşağıda yer alıyor.

İlgili – iTunes App Store (ABD)
İlgili – Facebook

İLGİLİ HABERLER