Çocuklar için YouTube uygulamaları yayınlandı, Türkiye’den indirilemiyor

Anne ve babaların uzun zamandır beklediği YouTube uygulaması nihayet yayınlandı. Google’ın küçükleri de düşünerek, sıfırdan geliştirdiği ilk ürün olan YouTube Kids uygulamasının Android ve iOS versiyonları ilgili uygulama mağazalarında yayınlandı.

Ne var ki, Türkiye’deki Android ve iOS kullanıcıları YouTube Kids uygulamasını şu an için doğrudan indiremiyorlar. Çocuklar için YouTube uygulamasının iOS versiyonu App Store Türkiye mağazasında yer almıyor. Android mağazasında ise Türkiye konumlu Google hesapları için uygulamanın hiçbir cihazla uyumlu olmadığı şeklinde bir mesaj yer alıyor.

Eğer Türkiye dışındaki bir App Store şubesinden hesabınız varsa veya YouTube Kids Android uygulamasının APK dosyasını bulursanız, Google’ın çocuklara özel uygulamasını hemen kullanma şansına sahipsiniz.

YouTube Kids uygulaması çocukların ilgisini çekecek bir tasarıma sahip. Şovlar, müzik, öğrenme ve keşfet olmak üzere dört ana bölümden oluşuyor. Reading Rainbow, DreamWorks TV, Jim Henson TV, Mother Goose Club, Talking Tom and Friends gibi kaynaklar da içerikleriyle destek veriyor.

Uygulamada çeşitli ebeveyn kontrolleri de bulunuyor. İzleme süresini kısıtlayan bir zamanlayıcı, müzik veya ses efektlerini kesmeyi sağlayan ses seçenekleri mevcut. Arama özelliği de devre dışı bırakılabiliyor. Böylece çocukların biraz daha ebeveynlerinin belirlediği sınırlar içinde gezinmesi sağlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple'ın yakında çıkacak karma gerçeklik başlığı "xrOS" ile çalışacak

YouTube uygulamanın sadece başlangıç safhasında olduğunu ve ebeveynlerden geri bildirimlerini beklediğini kaydetti. Uygulamada geri bildirimler için de özel bir bölüm bulunuyor.

Apple Self Servis onarım programını Avrupa’da başlattı

Apple'ın Self Service Repair programı, müşterilerin iPhone'larını veya MacBook'larını kendi kendilerine tamir etmelerine izin veriyor ve bu yılın başlarında ABD'de açılmıştı. Şirket bugün itibarıyla...

Spotify Yılın Özeti 2022 listelerini nasıl bulabilirsiniz?

Yılın son ayına geldiğimizde, geride bırakmakta olduğumuz 2022 yılının en'leri listelerini de yavaş yavaş görmeye başlıyoruz. Spotify da her yıl bu zamanlarda, "Wrapped" ya...

Galaxy S22 serisi için yeni kamera güncellemesi

Samsung Galaxy S22 serisi için kamera güncellemesi yayınladı. S22 serisinin kamerası, bu güncelleme ile kullanıcılara adeta bir profesyonel gibi çekim yapma imkanı sunuyor. Samsung, S22...

Microsoft’tan Sony’ye yeni Call of Duty teklifi

Microsoft Sony'ye Call of Duty oyunlarının PlayStation'da oynanabilmesi için 10 yıllık yeni bir sözleşme teklif ettiğini açıkladı. Bu anlaşmanın geçerli olabilmesi için Microsoft'un Activision...