Teknoloji

Google’ın Circle to Search özelliği yakında çeviri için kullanılabilecek

circle to search

Google, çeşitli temel hizmetlerinde yaptığı güncellemenin bir parçası olarak kısa süre önce kullanıma sunduğu Circle to Search özelliğinin yeteneklerini artırıyor. Yakında bu özelliği farklı diller arasında çeviri yaparken kullanmak da mümkün olacak. Android kullanıcılar, Circle to Search’le nesnelerin etrafına bir yuvarlak çizerek arama yapabiliyor.

Yakında çıkacak olan dil çevirisi özelliği, daire çizilmesine bile ihtiyaç duymayacak. Google, kullanıcıların yalnızca ana sayfa düğmesine veya gezinme çubuğuna uzun basıp çeviri simgesini aramaları gerektiğini söylüyor. İşin gerisini ise Google’ın çeviri teknolojisi tamamlıyor.

Google Çeviri bunu biraz farklı bir şekilde de olsa zaten yapabiliyor ancak bu güncelleme, kullanıcıların yalnızca bir şeyi kontrol etmek için bir uygulamadan diğerine geçmelerine gerek kalmayacağı anlamına geliyor.

Circle to Search daha fazla telefonda kullanılabilecek

Çeviri aracı önümüzdeki haftalarda Circle to Search’ü çalıştıran Android cihazlarda kullanıcılarla buluşacak. Bu listede şu an için Samsung’un Galaxy S24 ve Google’ın Pixel 7 ile Pixel 8 serileri bulunuyor. Ancak Samsung’un One UI 6.1 güncellemesiyle şirketin 2023 model amiral gemisi telefonları da bu özelliğe kavuşacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER