Teknoblog Güvenlik Chrome’un Windows için yayınlanmış son geliştirici versiyonunda Flash Player için kısıtlama mekanizması

Chrome’un Windows için yayınlanmış son geliştirici versiyonunda Flash Player için kısıtlama mekanizması

Adobe en sonunda Flash’ı nasıl daha güvenli hâle getirebileceğinin yolunu buldu ve bu işi Google’a havale etti. En çok kullandığımız arama motorunun arkasındaki elemanlar Chrome’un en son geliştirici sürümüne Flash Player içeriğini kısıtlayan yeni bir özellik eklediler.

Eklenen bu özellikle birlikte hassas sistem özkaynaklarına erişim kısıtlanacak ve Flash’ın operasyonlarını sistem için mevcut durumdakine göre daha az tehlike oluşturacak şekilde yapacağı belirtiliyor. Böylelikle Google Flash’a JavaScript ve HTML işleme tekniklerine gösterdiği ilgi kadar ilgi göstereceğine dair verdiği sözü de yerine getirmiş oluyor. Bu durumun internet tarayıcılarının potansiyel saldırılara karşı maksimum güvenliğe sahip olmasını amaçlayan Windows kullanıcıları için de oldukça sevindirici bir gelişme olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Ne yazık ki, Mac kullanıcıları bu koruma alanının şimdilik dışında kalmak zorundalar. Tabii ki, Windows kullanıcılarının da Chrome’un son kullanıcılar için yayınlanacak ve bu bahsettiğimiz yeniliği içerecek sürümü için sabretmeleri gerekecek.

İlgili – Chromium Blog

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz