Chrome OS yerleşik ekran kaydedicisi ile güncelleniyor

Ucuz, dayanıklı ve güvenilir olmaları nedeniyle Chromebook’lar genellikle okullarda en çok tercih edilen dizüstü bilgisayarlar arasında bulunuyor. Google, bu cihazları yeni özelliklerle öğrenciler için biraz daha kullanışlı kılıyor. Buna ek olarak, Chrome OS ile sunulan eğitim odaklı ürünler de güncelleniyor.

Google, 40 yeni Chrome cihazının sözünü vermeyi de ihmal etmedi. Chrome OS’e erişilebilirlik konusunda bazı dokunuşlar yapan şirket, yerleşik ekran kaydedicisini de Chrome OS’e ekliyor.

Ekran kaydedicisi, mart ayında yayınlanacak güncellemeyle Chromebook’lara gelecek. Böylelikle kullanıcıların başkalarına bir şeyleri nasıl yapabileceklerini anlatması kolaylaşacak. Google 40 yeni Chrome cihazı konusunda detay vermedi. Ancak bu grupta melez cihazların olacağı ve dokunmatik ekran, kalem desteği, çift kamera ve LTE bağlantısı gibi özelliklerin sunulacağı belirtildi. Google, Chromebook seçiminde yardımcı olacak yeni bir rehber de hazırladı.

Google, ChromeVox adını taşıyan ekran koruyucusuna da erişilebilirliği artırma hedefleri konusunda iyileştirmeler yaptı. Bilgilendirme ekranlarının geliştirilmesi, ChromeVox menülerinde arama yapılabilmesi ve pürüzsüz ses değiştirme gibi özellikler kullanıcılara sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S21 için Android 12 beta sürümünün dağıtımı başlıyor

Chrome OS ile yapılan güncellemeler bunlarla sınırlı kalmıyor. Ebeveynlere çocuklarının okul hesaplarını Family Link’teki çocuk hesaplarını bağlama imkanı veriliyor. Böylelikle çocukların evden okul hesaplarına bağlanması kolaylaşıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....