Teknoloji

Google Chrome iOS uygulaması için yeni özellikler

chrome ios
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Tüm şifrelerini Chrome üzerinde saklayan ve iPhone kullanıcısı olanlar, yakında farklı platformlardaki hesaplarına daha hızlı giriş yapabilir. Chrome iOS uygulamasının en yeni sürümü, Chrome’un telefonun “Otomatik Doldurma sağlayıcısı” olarak atanmasını sağlıyor.

Güncelleme “genişletilmiş güvenli gezinme” özelliğini de beraberinde getiriyor. Buna ek olarak, “Chrome Aksiyonları” da iPhone ve iPad kullanıcılarına sunulan özellikler arasında yer alıyor.

Bu özelliklerin büyük kısmı Chrome Android uygulamasında zaten mevcuttu. Bunlardan biri olan Şifre Yöneticisi, Chrome’da saklanan verileri telefondaki diğer uygulamalara giriş yapmak için kullanılmasını sağlıyor.

Genişletilmiş Güvenli Gezinme özelliği ziyaret edilen internet sitelerinin güvenilir olup olmadığını kontrol ediyor. Eğer bir site için kullandığınız e-posta adresi ve şifre bir güvenlik ihlali sonucu internete sızdıysa, Chrome kullanıcılara şifrelerini değiştirmelerini öneriyor. Bu uyarı, sızdırılan şifrenin kullanıldığı tüm platformlar için yapılıyor.

Chrome’u uzun süredir kullanmayan iPhone sahipleri, artık tarayıcıyı açtıklarında yeni içerikleri keşfetmelerine ve arama yapmalarına yardımcı olacak yeni bir sayfayla karşılaşacak. Henüz Android’de bu özellik mevcut olmasa da, Google yakında bu özelliğin Android’e de geleceğini açıkladı.

Dil çeviri modelinin güncellenmesi, Chrome’un yerleşik çeviri özelliğini kullananların işini kolaylaştıracak bir özellik olarak öne çıkıyor.

Chrome iOS uygulamasında üç nokta ikonuna dokununca açılan menü ise kullanıcıların önemli bölümlere ulaşmasını hızlandıracak şekilde yenileniyor. Artık bu menü üzerinden tarayıcı geçmişine, şifrelere ve ayarlara daha hızlı biçimde erişmek mümkün oluyor.

İLGİLİ HABERLER