Chrome iOS uygulamasına iOS 13’ün koyu mod desteği geldi

iOS için Chrome 78 güncellemesi yayınladı. Güncellemenin en çok dikkat çeken yeniliklerinden bir tanesi Google’ın iOS 13 ile gelen Koyu Mod özelliğini desteklemesi oldu. Aynı zamanda internet tarayıcısının bazı bölümleri kart tabanlı kullanıcı arayüzüyle güncellendi.

iOS’te Chrome internet tarayıcısı sistem genelinde uygulanan Koyu Mod ayarına uygun şekilde çalışıyor. Tarayıcı içinde koyu moddan elle çıkmayı sağlayan bir ayar bulunmuyor. Benzer bir davranış Mac ve Windows versiyonunda da mevcut. Android versiyonunda ise kullanıcılar genel olarak koyu mod özelliğini uygulama bazında ayarlıyor. Android 10 ile sistem genelinde sunulan koyu mod ile de bu platforma benzer bir kontrol geliyor.

Chrome’un iOS koyu modu Apple’ın uygulamaları veya diğer üçüncü taraf uygulamalarınkinden biraz farklı, çünkü OLED siyahı kullanmıyor. Bunun yerine Google, servisleri genelinde grinin farklı tonlarını kullanmayı tercih ediyor.

Koyu modun etkisini Yeni Sekme sayfasında, çubuklarda ve çeşitli menülerde görmek mümkün oluyor. Sekme geçişi ise değişiklik göstermiyor, çünkü burada hâlihazırda siyah renkli arka plan kullanılıyor.

Chrome iOS uygulamasının 78 numaralı versiyonu ile birlikte Yer İmleri, Geçmiş, Son Sekmeler ve Okuma Listesi gibi bölümler de iOS 13’ün kartlı görünümüyle uyumlu hâle geliyor. Bu sayfalar koyu başlıklar içeriyor ve bir önceki sayfaya dönme işlemi aşağı sürüklemeyle gerçekleştiriliyor. Ayrıca sağ üst köşede de “Bitti” butonu bulunuyor.

Öte yandan sürüm notlarında ayarlar sayfası içinde yeni bir kredi kartı bilgisini doğrudan ekleme imkanının da sunulduğu belirtiliyor. iOS için Chrome 78 güncellemesini App Store üzerinden yükleyebilirsiniz.

chrome ios koyu mod
Görsel: 9to5Google

Teknoblog Mobil Uygulamalar

Güncel teknoloji haberleri Teknoblog iPhone ve Android uygulamalarıyla her an elinizin altında.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sony’den PS5 için PlayStation Plus Collection detayları

Sony, yayınladığı yeni bir blog yazısında PlayStation Plus Collection'ın nasıl çalışacağıyla ilgili daha fazla detay paylaştı. Bu servis 12 Kasım tarihinden itibaren yurt dışında,...

Apple Clips video uygulamasına dikey video desteği geldi

Apple Clips video uygulaması en sonunda çok talep edilen bir özelliğe kavuştu. Bugün yayınlanan 3.0 güncellemesiyle birlikte, Clips 16:9, 4:3 ve kare formatlarında çekim...

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Realme Watch İncelemesi

Akıllı saat pazarı son yıllarda istikrarlı biçimde büyümeye devam ediyor. Artık hemen hemen her akıllı telefon üreticisinin ürün portföyünde bir akıllı saat de mevcut....

TV+ Ready İncelemesi

Teknolojinin gelişmesi TV izleme alışkanlıklarını da değiştirmeye başladı. Birçok evde TV hâlâ çanak antenlere bağlı uydu alıcıları ile izlense de, geniş bant internetin yaygınlaşmasıyla...

Oppo Reno 4 Lite İncelemesi

Oppo akıllı telefon pazarının son dönemlerdeki en hareketli oyuncularından biri durumunda. Portföyüne düzenli olarak yeni cihazlarla genişleten şirket, özellikle Reno serisinde üst segment ve...

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun