Chrome 92 ile gizli sekmeleri Face ID veya Touch ID ile açma imkanı

Chrome iOS uygulamasının en son güncellemesi Touch ID, Face ID veya bir parola ile gizli sekmelerinizin güvenliğini sağlamanıza olanak tanıyor.

Yeni özellik sizin için kullanıma sunulduğunda, Ayarlar menüsüne gidip ardından “Gizlilik”e, ardından “Gizli sekmeleri kilitle”ye dokunarak özelliği açabilirsiniz. Uygulamayı yeni güncelledim ve seçenek benim için orada değildi, bu yüzden çevirene kadar biraz beklemeniz gerekebilir. Google, bu yeni gizlilik özelliğini test ettiğini ilk olarak şubat ayında açıklamıştı.

Güncelleme, bir web sitesinin tam sayfa ekran görüntüsünü alma yeteneği de dahil olmak üzere Google’ın mobil tarayıcısına birkaç kullanışlı özellik daha getiriyor. Cihazınıza özel düğme kombinasyonuyla ekran görüntüsü alarak, ekran görüntüsü önizlemesine dokunarak ve ardından görünecek olan “Tam Sayfa” sekmesine dokunarak kullanabilirsiniz.

Chrome 92 sürümünü App Store üzerinden şimdi indirebilirsiniz.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun