Teknoblog Dijital Foto Canon Japonya’daki üretimi eski seviyesine getiriyor, 2012’de çıkaracağı aynasız modelin müjdesini veriyor

Canon Japonya’daki üretimi eski seviyesine getiriyor, 2012’de çıkaracağı aynasız modelin müjdesini veriyor

PAYLAŞIN

Canon ve Nikon’un değiştirilebilir lensli makine pazarını hâla domine etmekte olduğu bir gerçek. Ancak Olympus, Panasonic, Sony ve Pentax gibi şirketle de çıkardıkları kompakt, ekonomik ve aynasız modellerle esas büyükleri geride bırakmaya başlamışa benziyor. Canon kamera bölüm şefi Masaya Maeda, Reuters’a verdiği demeçte Japonya’da deprem öncesi üretim seviyesine dönmekte olduklarını doğrularken, şirketin aynasız kamera üretimi için teknik açıları değerlendirmekte olduğunu belirtti. Maeda, Canon’un gelecek yıl ilginç bir ürün çıkarabileceğinin ipuçlarını da verdi.

Muhtemel endişelerden biri Canon’un değiştirilebilir lensli makine kategorisine katacağı yeni ürünün şirketin daha üst sınıfa mensup olan ve daha yüksek kâr marjı sunan bas-çek kamera seçeneklerinin yerini alması. Eğer aynasız modeller geleneksel DSLR’lardan pazar payı çalarsa ve Canon’un bu alanda rekabet edecek bir ürünü olmazsa şirket, geçmişte domine ettiği değiştirilebilir lensli kamera pazarında öndekileri yakalamaya çalışan durumuna düşebilir. Canon’un rekabete dahil olması bir fiyat savaşının başlamasına neden olacak gibi görünmüyor, yine de bu durum diğer üreticilerde görüntü kalitesi, aksesuar seçimi ve hatta lens standardının belirlenmesi konusunda yeni kararların alınmasına neden olabilir.

İlgili – Reuters

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony'den Black Friday'e özel PlayStation 4 kampanyası

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz