Teknoblog Dijital Foto Canon G12 HD video kayıt yeteneğiyle birlikte geliyor

Canon G12 HD video kayıt yeteneğiyle birlikte geliyor

PAYLAŞIN

Nikon Canon G11’e yeni makinesi Coolpix P7000 ile cevap vermişti. Hamle sırası kendisine geçen Canon ise karşılık olarak yenilenmiş G12’yi ortaya çıkardı. Canon G12’nin en büyük yeniliği 720p/30 HD video kaydına olanak sağlaması, ki böylelikle Canon G11’deki en büyük açıklardan birisi kapatılmış oldu.

Arkadan aydınlatmalı, HS System destekli 10 megapiksellik CMOS sensör, tele dönüştürücülü 5x zumlu lens, DIGIC 4 işlemci, 2.8 inç’lik, 461 bin noktalı, döndürülebilir LCD ekranı G11’den miraz kalan özellikler arasında yer alıyor. Ancak Canon’un S95’te de bulunan Hybrid IS sistemi sayesinde Canon G12 daha iyi makro performansı sunarken, yeni HDR modu sayesinde daha gerçekçi fotoğraflar yakalamanız da mümkün olacak.

Canon G12’nin Ekim ayının başında ABD’de 499$’dan satışa sunulması bekleniyor. Türkiye fiyatının önümüzdeki aylarda belli olacağını tahmin ediyoruz. G11’e göre düşünecek olursak yine 1500-1600 TL seviyesinde bir fiyat beklemelisiniz. Ayrıntıları aşağıdaki basın bülteninde yer alan basın bülteninde bulabilirsiniz.

İlgili – Engadget (Basın Bülteni)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Canon G1X'i DSLR boyutlu sensör ile yeniledi

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz