Teknoloji

Canon EOS M50 Mark II yenilenmiş otomatik odaklama sistemiyle geliyor

canon eos m50 mark ii

Canon, orijinaline kıyasla küçük yenilikler barındıran 24 megapiksel EOS M50 Mark II fotoğraf makinesini tanıttı. Yeni fotoğraf makinesindeki en önemli değişiklik olarak Dual Pixel otomatik odaklama sisteminin iyileştirilmesi öne çıkıyor. İyileştirilen sistem, video kaydı sırasında sürekli olarak göz takibi yapabilecek. Daha önce bu özellik sadece belli modlarda sunuluyordu.

Böylelikle EOS M50 Mark II röportaj ve video günlük (vlog) çekimleri için daha kullanışlı hâle geliyor. Kamera çekilen kişiyi otomatik olarak odakta tuttuğu için kullanıcıların ekstra bir ayar yapmasına gerek kalmıyor.

EOS M50 Mark II ile dikey video kaydı yapmak mümkün. Kamerayla çekilen görüntüler, akıllı telefon bağlantısı üzerinden YouTube’da canlı olarak yayınlanabiliyor. Cihazın döndürülebilen ekranı ise vlog çekenlere tek dokunuşla kaydı başlatma, kolay odaklama ve selfie sayacını başlatma gibi imkanlar sunuyor.

Fotoğraf tarafında ise EOS M50 Mark II ile birlikte elektronik bir deklanşör tuşu geliyor. Buna ek olarak, Canon’un yeni EOS yazılımıyla cihazı bir web kamerası olarak kullanmak da mümkün oluyor.

Canon EOS M50 Mark II bunun dışında yeni bir özellik sunmuyor. 4K ve 1080p video kaydıyla ilgili özelliklerde bir değişiklik söz konusu değil. Fotoğraf tarafında ise sürekli otomatik odaklama ile saniyede 7.4 kare yakalamak mümkün hâle geliyor. Fotoğraf makinesi, kasım ayının sonlarında 599 dolar karşılığında satışa sunulacak. 15-45mm f/3.5-6.3 kit lensi de isteyenlerin ise 699 dolar ödemesi gerekecek.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER