Canon’dan sürpriz drone tasarımı patenti

google news abone ol

Drone pazarındaki uygun fiyatlı seçeneklerin sayısı giderek artıyor. Artık DJI dışındaki markalar da bu ürün kategorisine ciddi anlamda katlı veriyor. Yeni bir patent başvurusuna göre, Canon da yakında drone pazarında yerini alabilir.

Digital Camera Info sitesinin haberine göre, Canon tarafından bu hafta yapılan bir patent başvurusunda bir drone’un izleri açık şekilde görülüyor. Çizimlerde drone’un katlanabileceği de görülenler arasında yer alıyor.

Çizimde görülen ana kamera, Canon Powershot Pick’e bir hayli benziyor. Bu kamera insanları otomatik olarak takip edebiliyor. Drone’da bu kameranın bazı özelliklerinin baz olarak kullanılabileceği belirtiliyor.

Oldukça hafif bir kamera olan Powershot Pick, fotoğraf ve video konusunda etkileyici bir performans sergiliyor. Dolayısıyla bu kamerayı bir drone’a yerleştirmek, oldukça iyi kareler yakalamayı sağlayabilir.

Canon drone tasarımının patentini alsa da, bu durum şirketin bir drone çıkaracağı anlamına gelmiyor. Şirketler her zaman patentini aldıkları tasarımı somut bir ürüne dönüştürmüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR