Teknoloji

Call of Duty serisine 2023’te yeni oyun eklenmeyecek

call of duty sony microsoft

Activision 2023’te Call of Duty serisine yeni bir oyun eklemeyecek gibi görünüyor. Şirket böylelikle neredeyse 20 yıldır süren bir uygulamaya son verecek. Ancak bu seri için yeni içeriklerin sunulmayacağı anlamına gelmiyor.

Seriye her yıl yeni bir oyunun eklenmesi oyun severlerin alıştığı bir pratik hâlini almış durumda. Ancak Activision 2023’te işleri değiştirecek gibi görünüyor. Yeni bir paylaşıma göre, önümüzdeki yıl CoD serisine bir oyun eklenmeyecek. Şirket onun yerine ekim ayı içinde piyasaya çıkacak Modern Warfare 2 için yeni içerikler sunacak.

Bu ekstra içeriklerin neler getireceği şu an için belirsizliğini koruyor. Ancak TheGhostOfHope rumuzlu duyumcuya göre, Call pf Duty’nin 20. yıl dönümü için hazırlanan bir tür “en iyiler” haritası oyuncularla buluşacak.

Bloomberg’den gazeteci Jason Schreier de “bir tür genişleme paketi veya başka bir şeyin” önümüzdeki yıl oyunculara sunulacağını belirtti. Bu genişleme paketinin içeriği yukarıda da bahsettiğimiz gibi bilinmiyor. Yine de, bu tarz içeriklerin yeni bir oyunun yerini tutması pek muhtemel görünmüyor.

Call of Duty serisine 2023’te yeni bir oyunun eklenmemesi, kuşkusuz serinin hayranlarını üzecektir. Ancak seri şu sıralarda başka bir konunun merkezinde yer alıyor. Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma sürecinde üzerinde en çok durulan konulardan birisi Call of Duty serisi. Sony CoD serisinin PlayStation ve Xbox rekabetinde Microsoft’a avantaj sağlamasından endişe duyuyor. Microsoft ise bu korkunun yersiz olduğunu savunuyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER