Eğlence

Call of Duty: Modern Warfare II fiziksel kopyasını satın alanları karşılaştığı büyük sürpriz

sony call of duty modern warfare 2
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Call of Duty: Modern Warfare II‘nin fiziksel kopyaları dünya çapında dağıtılmaya başlandı ve oyuncular disklerin yalnızca 72 MB veri içerdiğini görünce şaşkına döndü. Bu nedenle Call of Duty Modern Warfare 2 fiziksel kopyasını satın almış oyun sahipleri tüm oyunu dijital olarak indirmek zorunda kaldı. Eurogamer’ın haberine göre, oyun PS5’te 150 GB’a kadar yer kaplayabiliyor.

Activision, pratikte boş ve işe yaramaz bir disk dağıtmış. Yani Call of Duty: Modern Warfare II‘nin fiziksel kopyaları bile oyunun bir kopyasını almak için her zaman internete bağlanmayı gerektiriyor. Bu yöntem geçmişte yaygın biçimde eleştirilmişti. Çünkü oyunun saklanmasını engellemesi, ürün yazılımı güncellemelerine zorlaması ve genel olarak sahipleri, gelecekte düzgün çalışmayabilecek oyunların DRM sürümlerine doğru itmesi gibi nedenler sıralanmıştı.

Neyse ki, özellikle PlayStation’daki oyun disklerinin büyük çoğunluğu oyunun tam sürümüyle birlikte geliyor. Bunun gibi etkisiz diskleri görmek hâlâ nadir karşılaşılan bir olaydır. Yine de, oyunu internet üzerinden tamamen indirmeye zorlandığınız için inanılmaz derecede hayal kırıklığı yaratır. Özellikle kısıtlı bir kotaya sahip internet paketi kullanıyorsanız veya internet bağlantınız yavaşsa sorun çıkaracaktır. Üstelik elektrik maliyetlerini ve çevresel etkileri de unutmamalı. Ne de olsa, Call of Duty: Modern Warfare II‘yi indirmek için konsolunuzu saatlerce açık tutmanız gerekecektir.

Lance McDonald‘ın Twitter’da belirttiği gibi, ilk gün yamalarının oyunları iyileştirmesi nispeten normal olsa da, Call of Duty Modern Warfare 2 örneğinde olduğu gibi, bir şeyleri düzeltmek için bir günlük yama çıkarmak ile oyunun diskte olmaması arasında büyük bir fark vardır. Temel oyun yaklaşık 35 GB iken, bir PS5’e tüm paketleriyle birlikte yüklendiğinde, bir günlük yama oyun boyutunu 150 GB’a çıkarıyor.

Paylaş:
İLGİLİ HABERLER