Büyük disk üreticileri ortak şifreleme standardı üzerinde anlaşıyor

ts_e5k500Şimdiye kadar piyasaya çıkmış birkaç tane donanım bazlı şifreleme kullanan sabit disk gördük. Kabul etmeliyiz ki, bu iş gerçekten riskli. Çünkü bütün şifreleme sistemleri belli şirketler tarafından tescil edilmiş. Ancak şirketler ortak bir şifreleme standardında buluşmaya yakın.

Trusted Computing Group adlı oluşum SSD ve HDD’leri kapsayan birtakım 128-bit şifreleme standardı oluşturdu. Bu şifreleme standardı Fujitsu, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Western Digital, IBM, Wave Systems, LSI ve ULink Technology gibi şirketlerin üreteceği disklerde karşımıza çıkabilir. Hatta Fujitsu, Seagate ve Hitachi TGC standartlarını kullanan ürünler çıkardı bile.  Bu durum ana akım müşteri sınıfına hitap eden depolama araçlarında ucuz disk şifreleme filtreleri ile karşılaşmamızın mümkün olabileceği anlamına geliyor. Yani birileri bilgisayarınızdaki sabit diski yerinden söküp, bu diski Facebook hesabınıza bağlanmak için kullanabilir.

İlgili — Computer World

Disney 2022’de izleyicilerle buluşacak Marvel filmlerinin gösterim tarihlerini değiştirdi

Disney, Marvel Sinematik Evreni'nden yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filminin gösterime gireceği tarihi değiştirdi. Variety'nin haberine göre; söz konusu değişiklikler filmlerin yapım sürecinde...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun