Bukoli faaliyetlerine son veriyor

bukoliBorusan Lojistik iştiraklerinden biri olan Bukoli.com, müşterilerine gönderdiği bir e-posta ile faaliyetlerine son verme kararı aldığını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, 30 Haziran 2017 tarihine kadar e-ticaret sitelerinden Bukoli opsiyonlu olarak verilen siparişlerin teslimatı sürecek.

E-ticaretin giderek artan hacminden pay alma amacıyla kurulan servis, internetten alışveriş yapanlara kargonun gelmesini beklemekten kurtulmayı vadetmişti. Mahalledeki esnafları bir teslimat noktası olarak kullanan girişim, e-ticaret sitelerinin müşterilerine satın aldıkları ürünleri akşam evlerine giderken veya kendileri için uygun bir zamanda yakınlarındaki bir esnaftan alma fırsatını sunmuştu.

Kendisine ait teslimat noktaları ve kutuları da oluşturan Borusan Lojistik, servis için tüm İstanbul’u kapsayan bir teslimat ağı da kurmuştu. Ancak bütün bu çabalar, servisin ayakta kalması için yeterli olmamış gibi görünüyor.

Bukoli, geçtiğimiz hafta faaliyetlerine son verme kararını duyuran Markafoni’nin de teslimat ortakları arasında yer alıyordu.

Borusan Lojistik: Mevcut pazar koşullarında Bukoli operasyonunu sürdürmek mümkün olmadı

Borusan Lojistik tarafından yapılan açıklamada, 2014’te faaliyete geçen operasyonu tüm taraflar için değer yaratacak biçimde sürdürmenin artık mümkün olmadığı belirtildi. 30 Haziran 2017 tarihine kadar faaliyetlerin devam edeceğini hatırlatan şirket, inovasyona yatırım yapmaktan vazgeçmeyeceğinin de altını çizdi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....