Boston Dynamics SpotMini’nin yeni versiyonunu göstermeye hazırlanıyor – Video

Artık Japon telekomünikasyon ve teknoloji devi SoftBank’in bir iştiraki olan robot yapımcısı Boston Dynamics, yayınladığı kısa bir YouTube videosuyla SpotMini adlı robotounun yeni ve daha gelişmiş bir versiyonunun ön gösterimini gerçekleştirdi.

SpotMini ilk kez Haziran 2016’da gösterilmişti. O zamanlar zürafaya benzer bir görünüme sahip olan bu robot evdeki günlük işleri gerçekleştirmek için programlanmıştı, ancak bir hayli yavaş iş görüyordu. Hatta videonun bir bölümünde yerde duran muz kabuklarına basıp düşüyor, ancak kalkmayı başarıyordu.

Şimdi kısa gösterimi yapılan yeni SpotMini ise daha çekici görünüme sahip. Çekidüzen verilmiş görünümüyle animasyon filmlerinde gördüğümüz robotlara biraz daha benziyor. Bacakları ve gövdeyi kaplayan açık sarı renkli plakaların da bunda büyük payı var gibi görünüyor. Bununla birlikte yeni robotun vücut hareketleri de mükemmel derecede akıcı görünüyor.

Boston Dynamics’in günlük hayatta rol alacak, hayvanlardan ilham alan ve bir hayli gerçekçi görünüp hareket eden robotlara doğru gerçekleştirdiği yürüyüşte aldığı mesafeyi yayınlanan videolarla görme şansını elde ediyoruz.

Videoda SpotMini için “çok yakında” olarak Türkçeleştirebileceğimiz bir ifade kullanılıyor. Acaba bununla yakında çıkacak bir SoftBank ürününden mi bahsediliyor, yoksa Boston Dynamics çok yakında yayınlanacağı, daha uzun bir videonun işaretini mi veriyor? Bu sorunun cevabını çok yakında alırız.

Apple Türkiye online mağazasında ürün satışlarını durdurdu

Apple, Türkiye online mağazasında ürün satışını durdurdu. Hâlihazırda Apple'ın çevrimiçi mağazasındaki tüm ürünler stok dışı görünüyor. Ürünlerin konfigürasyonu tamamlandıktan sonra sepete ekleme aşamasına gelindiğinde...

Spotify Netflix içerikleri için özel bölüm oluşturdu

Spotify, Netflix dizi ve filmleriyle ilgili içerikler için özel bir bölüm oluşturdu. Bu özel bölümde Netflix dizi ve filmlerinin soundtrack'lerini, bunlar için hazırlanmış çalma...

MediaMarkt’ın çeşitli Şahane Cuma fırsatlarına bakıyoruz – Video

Tüketicilerin beklediği Şahane Cuma zamanı geldi. MediaMarkt akıllı telefondan tablete, TV'den beyaz eşyaya, bilgisayardan ev aletlerine birçok farklı kategoride, yüzlerce üründe çeşitli indirim fırsatları...