Boston Dynamics Spot değişime uyum gösterecek

Boston Dynamics, Spot adını taşıyan robot köpeğine yeni yetenekler kazandırmaya devam ediyor. Robot köpek, Release 3.0 güncellemesiyle daha fazla işi insan müdahalesi olmadan yapabilecek hâle geliyor. Bunlar arasında en öne çıkanı iş planlarının dinamik şekilde yeniden yapılandırılabilmesi oluyor.

Spot yeni yazılımla takvimlenmiş bazı görevleri insan müdahalesine gerek kalmadan gerçekleştirebilecek. Robot, bu esnada planda bazı değişikliklerin görülmesi durumunda hemen buna uyum sağlayabilecek ve iş yapış şeklini değiştirebilecek.

Sahne tanımayla aynı açıdan sürekli fotoğraf çekebilmesi de Spot’un yeni özellikleri arasında yer alıyor. Böylelikle Spot’un fark ettiği değişiklikler insan gözetmenler tarafından da sürekli olarak değerlendirilebilecek.

Boston Dynamics, Spot için hazırladığı güncellemeyle robot köpeğini evrimleştirme konusundaki ciddiyetini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun