2019 model BMW X4 yedi farklı motor seçeneğiyle yollarda olacak

bmw x4Cenevre Otomobil Fuarı’nın kapıları 8 Mart’ta açılacak. Fuar için geri sayım devam ederken, ilk kez burada gözler önüne çıkacak bazı otomobiller de şimdiden resmiyet kazanıyor. Bu gruba son olarak SUV formunda bir araç olan BMW X4 katıldı.

Tasarım bakımından selefinden pek de farklı olmayan yeni X4, ABD’de önümüzdeki temmuz ayında yollarda olacak. Avrupa’daki potansiyel müşterilerin ise ekim ayına kadar sabretmesi gerekecek.

Yeni X4, çok sayıda ekipmanı standart olarak sunacak. Söz konusu standart ekipmanlar arasında göze ilk çarpan ise LED farlar oluyor. Otomobilin konsolunun merkezinde ise 10.25 inç büyüklüğündeki bilgi ve eğlence sistemi ekranı yer alıyor. Bu ekran üzerinden kullanıcılara navigasyon bilgileri de aktarılıyor.

Çarpışma önleme sistemi, şehir içinde çarpışma hafifletme ve fren, yaya tespit gibi güvenli sürüş sistemleri de araçta hazır bulunuyor. Panoramik cam tavan ve üç bölgeli klima kontrolü de standart donanımın parçaları arasında yer alıyor.

2019 model X4 üçü benzinli, dördü ise dizel olmak üzere yedi farklı motor seçeneğiyle yollarda olacak. Söz konusu seçenekler arasında Türkiye pazarı için uygun olan düşük hacimli motorlar da bulunuyor. Beygir gücü konusundaki opsiyonlar ise 184 hp’den 360 hp’ye kadar uzanıyor. 252 hp’lik 2.0 litrelik bir motor taşıyan xDrive30i ise BMW’nin sunduğu seçenekler arasında öne çıkıyor. Söz konusu otomobil 100 kilometre hıza 6.3 saniye gibi kısa bir süre içinde ulaşabiliyor.

BMW X4 ABD’de 50 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılacak

BMW X4, ABD’de 50 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılacak. Otomobilin Avrupa’daki fiyatları henüz açıklanmazken, tüm detayları görmek için Cenevre Otomobil Fuarı’na kadar sabretmek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın