Teknoblog Ürünler Akıllı Telefon

Bloomberg: Sony PSP2 27 Ocakta, PlayStation Phone ise MWC 2011’de tanıtılacak

PAYLAŞ

Sony’nin yakında patlaması beklenen PlayStation bombaları, PSP2 veya PlayStation Phone, ile ilgili tablo giderek daha net bir hâl alıyor. Bloomberg kaynaklarına dayanarak Sony’nin lansman takvimini açıkladı. Kaynaklara göre, Sony PSP2’yi 27 Ocak günü tanıtacak. Bunun devamında PlayStation Phone olarak da bilinen Sony Ericsson XPERIA Play 2011 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacak.

Bu arada Sony’nin yeni bir ağ tabanlı medya ve eğlence girişiminde bulunacağı, bu girişimde sözü edilen iki yeni cihazla birlikte oyun, film ve müzik servislerinin de bulunacağı söyleniyor. Her ne kadar bu konuda fazla detay olmasa da, planın TV, taşınabilir cihaz ve diğer elektronik aletler arasında içerik paylaşımını daha kolay hâle getirmeyi kapsadığına da inanılıyor. Sony’nin bu stratejiyle hem Apple hem de Nintendo’yu geride bırakmayı amaçladığı belirtiliyor. Sony ise her zaman olduğu gibi dedikodular hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor.

İlgili – Bloomberg

PAYLAŞ
  • sayokan

    açıkçası bunu almaktansa psp phone almayı tercih ederim hem oyun oynanıyor aynı zamanda smartphone olarakta kullanılıyor.