BlizzCon 2020 de koronavirüs nedeniyle iptal edildi

Küresel koronavirüs salgını nedeniyle 2020’de gerçekleşmesi planlanan pek çok etkinlik ya iptal edilmiş, ya ertelenmiş ya da çevrimiçi ortama taşınmıştı. Bu grubun son üyesi BlizzCon 2020 oldu. Blizzard, kasım ayında gerçekleşmesi planlanan etkinliğin iptal edildiğini şimdiden açıkladı.

Blizzard tarafından nisan ayının başlarında yapılan açıklamada, farklı seçeneklerin değerlendirileceği ve etkinliğin uygulanabilir olup olmadığına bakılacağı belirtilmişti. Şirket tarafından etkinliğin yürütücü yapımcısı Saralyn Smith’in imzasıyla yayımlanan son duyuruda, zor da olsa, BlizzCon’un bu yıl gerçekleştirilmemesine karar verildiği ifade edildi.

Blizzard’ın çevrimiçi bir alternatif etkinlik düzenlemesi hâlâ ihtimaller arasında yer alsa da; söz konusu etkinliğin 2021’in ilk aylarından önce gerçekleşmesi beklenmiyor.

BlizzCon’da Blizzard’ın Diablo ve Overwatch gibi popüler oyunlarıyla ilgili duyurular oyun severlerle paylaşılıyor. Bunlara ek olarak, etkinlik e-spor turnuvalarına da ev sahipliği yapıyor. Şirket, e-spor turnuvalarının gerçekleştirilmesi için farklı alternatiflerin değerlendirildiğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
League of Legends dizisi sonbaharda Netflix'e gelecek

BlizzCon 2020, koronavirüsün kurbanı olan ilk önemli oyun etkinliği değil. Daha öncesinde E3 2020 iptal edilirken, Gamescom 2020’nin dijital ortamda gerçekleştirilmesine karar verilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...