Yeni BlackBerry telefon bekleyenlere kötü haber

google news abone ol

BlackBerry telefonlar için bir kez daha yolun sonu geldi. Ve bu defa yolun sonundan dönmek pek kolay olmayacak gibi görünüyor. BlackBerry markalı bir 5G telefon çıkarma sözü veren Amerikan şirketi Onward Mobility’nin elindeki üretim lisansını kaybettiği söyleniyor.

Onward Mobility 5G BlackBerry telefonunun sözünü 2020’de vermiş ve telefonun çıkışı için 2021’i işaret etmişti. Ancak aradan geçen bu süreçte cihaza dair bir sızıntı veya belge görülmemişti.

Onward Mobility’den bir süre önce yapılan açıklamada, telefonun çıkış hedefinde değişiklik olmadığı belirtilmişti. Pek çok şirket gibi pandemiden dert yanan Onward, projenin “kesinlikle ölmediğini” açıklamıştı. Ancak yeni haberler, Onward Mobility’nin sözünü tutamayacağını gösteriyor.

Söz konusu iddiayı ilk olarak CrackBerry sitesinin kurucusu Kevin Michaluk gündeme taşıdı. Daha sonra Android Police sitesi de bu iddiayı doğruladı.

Akıllı telefon perspektifinden bakıldığında BlackBerry’nin uzun süre devam eden kavgası sona ermişe benziyor. Şirketin CEO’su John Chen artık telefonlardan tamamen “bıkmış” gibi görünüyor.

Telefonlar konusunda beyaz bayrağı çeken BlackBerry, bir marka ve şirket olarak ise varlığını sürdürüyor. Artık bir yazılım şirketine dönüşen BlackBerry, kurumsal servisler ve araç içi bilgi ve eğlence sistemlerine odaklanıyor. Ancak bir ürün üstünde BlackBerry markasını görmemiz kısa vadede pek olası değil.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney+ Bursa Bülbülü filminden ilk kareleri paylaştı

Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, Hakan Algül’ün yönetmen koltuğuna oturduğu ve Ata Demirer’in hem senaryosunu yazıp aynı zamanda başrolünde yer aldığı ‘Bursa Bülbülü’ filmi çok yakında Disney+’ta izleyicilerle buluşacak.  Disney+ Bursa Bülbülü...

Disney+’ta 2022 sonu ve 2023’te birçok ilgi çekici film ve dizi gösterime girecek

Geçtiğimiz haziran ayının ortalarında Türkiye'de yayın hayatına başlayan Disney+, altıncı ayını geride bırakırken, bugün İstanbul'da düzenlediği bir lansmanda yakın zamanda ve 2023 yılında izleyicilere...

Sony yeni hareket izleme aygıtı Mocopi ile metaverse alanına giriyor

Sony, sanal gerçeklik üzerinden sohbet gibi metaverse uygulamalarında dijital bir avatarı gerçek zamanlı olarak kontrol etmek için kullanılabilen, taşınabilir ve hafif bir hareket yakalama...

ÖNE ÇIKANLAR