Teknoloji

Yeni BlackBerry telefon bekleyenlere kötü haber

blackberry key2 le 5g telefonlar

BlackBerry telefonlar için bir kez daha yolun sonu geldi. Ve bu defa yolun sonundan dönmek pek kolay olmayacak gibi görünüyor. BlackBerry markalı bir 5G telefon çıkarma sözü veren Amerikan şirketi Onward Mobility’nin elindeki üretim lisansını kaybettiği söyleniyor.

Onward Mobility 5G BlackBerry telefonunun sözünü 2020’de vermiş ve telefonun çıkışı için 2021’i işaret etmişti. Ancak aradan geçen bu süreçte cihaza dair bir sızıntı veya belge görülmemişti.

Onward Mobility’den bir süre önce yapılan açıklamada, telefonun çıkış hedefinde değişiklik olmadığı belirtilmişti. Pek çok şirket gibi pandemiden dert yanan Onward, projenin “kesinlikle ölmediğini” açıklamıştı. Ancak yeni haberler, Onward Mobility’nin sözünü tutamayacağını gösteriyor.

Söz konusu iddiayı ilk olarak CrackBerry sitesinin kurucusu Kevin Michaluk gündeme taşıdı. Daha sonra Android Police sitesi de bu iddiayı doğruladı.

Akıllı telefon perspektifinden bakıldığında BlackBerry’nin uzun süre devam eden kavgası sona ermişe benziyor. Şirketin CEO’su John Chen artık telefonlardan tamamen “bıkmış” gibi görünüyor.

Telefonlar konusunda beyaz bayrağı çeken BlackBerry, bir marka ve şirket olarak ise varlığını sürdürüyor. Artık bir yazılım şirketine dönüşen BlackBerry, kurumsal servisler ve araç içi bilgi ve eğlence sistemlerine odaklanıyor. Ancak bir ürün üstünde BlackBerry markasını görmemiz kısa vadede pek olası değil.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER