Manşetler

BlackBerry Q10 25 Mayıstan itibaren Vodafone ile Türkiye’de

Özellikle fiziksel klavyeli BlackBerry telefon hayranlarının merakla beklediğini düşündüğümüz BlackBerry Q10’un Vodafone Türkiye tarafından ülkemize getirileceği daha önceden duyurulmuştu. Beklenen zaman geldi ve BlackBerry Q10 yarın itibarıyla Türkiye’de satışa çıkıyor. Vodafone bu telefon için kontratlı ve kontratsız fiyatları açıkladı.

blackberry-q10-300113

Vodafone Türkiye BlackBerry Q10’u kontratsız olarak 1999 TL’lik fiyat etiketiyle satışa sunacak. Söz konusu fiyat telefonun 16 GB kapasiteli versiyonuna sahip olacak. Bu arada Vodafone Red aboneleri de BlackBerry Q10’a 28 Mayıs Salı gününden itibaren ayda 29 TL’den başlayan ödemelerle sahip olacaklar.

BlackBerry Q10’un peşin satış fiyatı tahminlerimizin biraz üzerinde oldu. BlackBerry Bold serisi, üst sınıf QWERTY klavyeli akıllı telefonların bir devamı olarak düşündüğümüz BlackBerry Q10’un 1500-1600 TL civarında bir fiyattan çıkacağını düşünüyorduk, ancak BlackBerry ve Vodafone bu telefonun fiyatını sadece dokunmatik ekranlı BlackBerry Z10 ile aynı tutmuş. BlackBerry Z10 ile Q10’un barındırdığı teknik özellikler bakımından pek de farklı olmadığını düşünecek olursak bu fiyatı normal karşılayabiliriz. Ne var ki, fiziksel klavyeli ve daha küçük ekrana sahip olan BlackBerry Q10’un 200-250 TL kadar daha aşağı fiyattan satılması belki daha iyi olabilirdi.

BlackBerry Q10 ile ilgili detayları aşağıdaki basın bülteninde bulabilirsiniz.

[accordion]
[acc_item title=”BASIN BÜLTENİ”]

BLACKBERRY’NİN MERAKLA BEKLENEN SON MODELİ BLACKBERRY Q10,AYDA 29 TL’YE VODAFONE RED’LİLERİN OLACAK
 
Klasik klavyeli ve geniş dokunmatik ekranlı BlackBerry Q10, Vodafone farkıyla Türkiye’de! Dünya kalitesinde en yeni mobil teknolojileri aboneleriyle buluşturan Vodafone Türkiye, BlackBerry’nin merakla beklenen yeni modeli Q10’u 25 Mayıs Cumartesi günü kontratsız olarak 1999 TL’ye satışa sunuyor. Vodafone Red’liler, BlackBerry Q10’a 28 Mayıs Salı gününden itibaren ayda 29 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olacak.

24 Mayıs 2013 – Dünya kalitesinde en yeni mobil teknolojileri Türkiye’nin dört bir yanında kolay, kesintisiz ve erişilebilir kılma hedefiyle faaliyet gösteren Vodafone Türkiye, BlackBerry’nin merakla beklenen yeni telefonu Q10’u Vodafone Red tarifelerinde çok avantajlı ödeme seçenekleriyle sunmaya hazırlanıyor.

25 Mayıs Cumartesi günü Vodafone tarafından Türkiye’ye getirilecek BlackBerry Q10, 1999 TL kontratsız satış fiyatıyla satışa sunulacak. Vodafone Red’lilere mobil iletişim ihtiyaçlarında kolaylıklar sunan Vodafone, BlackBerry Q10’u 28 Mayıs Salı günü kampanyalı olarak da ilgiye sunacak. Vodafone Red’liler, ayda 29 TL’den başlayan ek ödemelerleBlackBerryQ10’un sahibi olabilecek.

Gücünü BlackBerry10 platformundan alan Q10, klasik klavyeli cep telefonlarının gücünü, geniş ekranlı akıllı telefonların kullanım rahatlığıyla birleştiriyor. Vodafone Türkiye’nin resmi sitesinden alınan ön taleplerle daha piyasaya sürülmeden yoğun ilgi gören BlackBerry Q10, son teknoloji donanıma, multimedya ve iletişim özelliklerine sahip. İletişim ihtiyaçlarını gün boyu kesintisiz sürdürebilmek için BlackBerry Q10’un batarya özellikleri de üst düzeye çekildi.

Baştan aşağı yeniden dizayn edilen BlackBerry 10 platformunda çalışan Q10, gücünü Vodafone’un 81 ildeki çift taşıyıcılı internet teknolojisiyle 2 kat hızlı internetten alacak. Blackberry Q10 sahipleri Vodafone Türkiye’nin üstün 3G teknolojisiyle interneti kullanmanın tadını çıkaracaklar.

BlackBerry Q10’da yer alan BlackBerry Hub özelliğiyle tek bir uygulama üzerinden tüm mobil iletişim ihtiyacı görülebilecek. Kullanıcı için önemli olan mesajlar ve iletişim trafiği tek dokunuşla listelenebilecek. BlackBerry Balance ise iş verilerini ve kişisel verileri akıllı bir şekilde ayırmak üzere geliştirilen ve BlackBerry Q10’da hazır sunulan bir teknoloji. Tek dokunuşla iş profilinden kişisel profile geçmek ve tek telefon içinde iki farklı telefon kullanır gibi hareket etme lüksü mümkün kılınıyor. Bir BlackBerry klasiği olan BlackBerry Messenger, güçlü altyapısıyla fikirleri paylaşmak ve ortak çalışma alanları yaratmak adına mesajlaşma ve video görüşmenin pratikliğini BlackBerry Q10’a getiriyor. BlackBerry Q10’da ?push’ e-posta özelliği şirket veya kişisel bütün e-postalara kolay ve kesintisiz erişim sunarken, internet tarayıcısı, ajanda ve BlackBerry Application World gibi işlevleriyle beraber Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara ve MSN gibi iletişim kanallarına en hızlı ve en etkin şekilde bağlanmayı sağlıyor.

BlackBerry Q10 teknik özellikler

  • BlackBerry® 10 işletim sistemi
  • 16 GB dahili depolama alanı
  • 3,1 inç dokunmatik ekran
  • 720 x 720 çözünürlük, 328 ppi
  • 8.1 MP arka kamera
  • 1080p HD video kaydı
  • 3G
  • 10 saate kadar konuşma süresi (2G)
  • 13 güne kadar bekleme süresi
  • MicroSD bellek kartı desteği (32 GB)

[/acc_item]
[/accordion]

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER