Bir zamanların ünlü telefonu BlackBerry’nin hikâyesi beyaz perdeye geliyor

Bir zamanların popüler telefonu olan, ancak şimdinin gençlerinin hatırlamadığı BlackBerry’nin hikâyesini konu alan bir film geliyor. BlackBerry’nin adını taşıyan ve çok yakında gösterime girecek bir film için bir fragman yayınlandı.

Filmde Jay Baruchel (En çok How To Train Your Dragon serisindeki rolüyle biliniyor) ve Glenn Howerton (It’s Always Sunny in Philadelphia) rol alıyor. Yönetmen koltuğunda ise, aynı zamanda filmin oyuncularından olan Matt Johnson yer alıyor.

Fragmana göre film, klavyeli telefonun nasıl bir “de facto” işletme iletişim aracı hâline geldiğini ve akıllı telefonlara yenik düşmesinin hikâyesini ele alıyor. Belki de fragmandaki en üzücü sahnelerden biri, Johnson’un canlandırdığı Doug ve Baruchel’in canlandırdığı Mike Lazaridis’in Steve Jobs’un iPhone’u duyurduğunu izlediği sahne oluyor. Bununla birlikte, karakterlerin şirketlerini ayağa kaldırmak ve ayakta tutmak için verdikleri çabayı gösteren birçok tartışma ve telefon kırma sahnesi de mevcut.

BlackBerry, 12 Mayıs’ta sinemalarda gösterime girecek. Eğer film hikayesi hakkında bir önizleme isterseniz (Research In Motion henüz popüler bir teknoloji şirketi iken hatırladığınız şeylerden öte), Losing the Signal: The Untold Story Behind the Extraordinary Rise and Spectacular Fall of BlackBerry kitabına bir göz atabilirsiniz. Söz konusu kitap, filmin de temelini oluşturuyor. BlackBerry telefonları kullananlar için anıları olan veya batan bir işletmenin uyarı hikayesini okumak isteyen herkes için harika bir kitap tavsiyesi olarak nitelendirilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Music Replay ile kullanıcıların yıl sonu müzik özetleri hazır
Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun