Black Shark 4 dayanıklılık testinde en büyük rakiplerinden daha sağlam çıktı – Video

Black Shark 4, bir ay kadar önce resmen duyurulmuştu. Xiaomi’nin bir alt markası olan Black Shark, son birkaç yıldır oyun telefonlarını piyasaya sürüyor. Yeni nesil Black Shark 4 ise, bir kez daha kullanıcıları etkilemeye hazır gibi görünüyor. Birçok kişi, özellikle birkaç oyun telefonunun ünlü JerryRigEverything adlı YouTube kanalının Dayanıklılık Testi’nde başarısız olmasından sonra bu telefonun dayanıklılık sonuçlarını merakla bekliyordu. Lenovo Legion Phone Duel 2 ve ASUS ROG Phone 5, bu kanalın gerçekleştirdiği standart Çizilme, Yanma ve Bükülme testlerinde iyi sonuç vermemişti.

Black Shark’ın bu yılki oyun telefonu da kanalın yıldızı Zack Nelson’a ulaştı. Yukarıda bahsedilen iki cihazın doğrudan rakibi olduğu için testin nasıl bir sonuç vereceğini merak ediyorduk. Acaba telefon bükülüp kırılacak mı?

Şüphesiz Lenovo Legion 2 ve Asus ROG Phone 5 ikilisi güçlü ve oyun söz konusu olduğunda birinci sınıf performans sunuyor. Buradaki esas sorun, pantolonun arka cebinde bulunan telefonun üzerine yanlışlıkla oturmanız durumunda sağlam kalıp kalmayacağıdır.

Black Shark 4, selefine göre farklı görünüyor. Arkadaki metal ve cam X artık orada değil. Telefon yalnızca plastik bir arka panel ile birlikte geliyor. Belki de o kadar karmaşık olmayan yapısı, onun bükülmelere karşı dayanıklı olmasının temelini teşkil ediyor.

Akıllı telefon olağan çizilme, yanma ve eğilme testlerinden sağlam çıktı. Zack Nelson’ın fark ettiği şey, yan parmak izi sensörünün birkaç kez çizildikten sonra bir şekilde bozulmuş olduğuydu. Bu tam olarak rahatsız edici değil, çünkü telefon hâlâ genel olarak çalışıyor.

Xiaomi Black Shark 4, oyun söz konusu olduğunda başka bir harika seçenek olabilir mi? Öyle görünüyor. Android tabanlı bu oyun telefonu sistemi her zaman serin tutan veya özellikle oyun oynarken telefon ısındığında kullanılabilecek ayrı bir soğutma fanı ile birlikte geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Spotify sosyal medya paylaşımları için yeni özellikler sunuyor

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...

HTC Vive Pro 2 ve bağımsız VR başlığı Vive Focus 3 tanıtıldı

HTC salı günü gerçekleştirdiği Vivecon etkinliğinde iki sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Bunlar iş odaklı Vive Focus 3 ve "sınıfının en iyisi" olarak nitelendirilen PCVR...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın