Teknoblog Bilişim Bixby 2.0 restoranlara rezervasyon yapabilecek, araç çağırabilecek

Bixby 2.0 restoranlara rezervasyon yapabilecek, araç çağırabilecek

Bixby 2.0, Galaxy Note 9'un tanıtım etkinliğinde gözler önüne çıktı ve yeni yeteneklerinden bazılarını sahnede sergiledi.

bixby

bixby 2.0Samsung, dijital asistanı Bixby’nin yeni versiyonunu Galaxy Note 9’u tanıttığı Unpacked etkinliğinde sergiledi. Bixby 2.0, kullanıcıların karşısına ilk olarak Galaxy Note 9’da çıkacak. Samsung’dan yapılan açıklamada, yeni Bixby sürümünün doğal dili işleme, kullanıcı ihtiyaçlarını tahmin etme ve hızlı yanıt verme konusunda daha yetenekli olacağı belirtildi.

Samsung Bixby’nin yeni yeteneklerinden bazılarını Unpacked etkinliğinde sahnede sergiledi. Şirket özellikle dijital asistan ile daha doğal konuşmalar yapılabileceğinin altını çizdi. Bixby’nin sohbeti sürdürme ve takip sorularını yanıtlama konusundaki hünerlerini gösteren Samsung, dijital asistanının kullanıcılarına geçmiş tercihlerine dayanarak öneriler sunabileceğini belirtti.

Örneğin, Çin mutfağını sevenler için Bixby 2.0 ilk olarak Çin restoranlarını önerecek. Seçilen restorana rezervasyon yaparken de geçmiş rezervasyonlardaki tercihleri baz alacak olan dijital asistan, kullanıcılara tek bir dokunuş veya sözle rezervasyon işlemini tamamlama imkanı sunacak. Yenilenen Bixby ile Samsung cihaz sahipleri Uber’den araç çağırabilecek ve yakınlarındaki etkinlikleri tarayabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
iPhone Xs ve Xs Max'in satış sahası genişliyor, listede Türkiye yok

Bixby 2.0, Samsung kullanıcılarına daha fazla kişisel bir deneyim vadediyor. Bixby’yi kullanıcısını iyi tanıyan bir yakın arkadaşa dönüştürmeyi hedefleyen Samsung’un karşısında Amazon Alexa, Google Asistan, Siri ve Cortana gibi güçlü rakipler bulunuyor.

Önceki HaberSamsung Spotify ile uzun soluklu ve kapsamlı bir işbirliğine gidiyor
Sonraki HaberYouTube Signature Device programıyla video izlemek için en iyi telefonları listeliyor

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz